۰
آموزش نصب کاغذ دیواری

 

آموزش نصب کاغذ دیواری

 در این مقاله می خواهیم نصب کاغذ دیواری را یاد بگیریم.

با توجه به حال و هوای این روز ها (شیوع ویروس کرونا)، به نظر می رسد بهار امسال را باید بیشتر در خانه بمانیم. سعی کنیم از این فرصت استفاده کنیم و در دوران قرنطینه، تجربه های جذاب کسب کنیم. بهترین استفاده از قرنطینه خانگی این است که بتوانیم هم حرفه ای کسب کنیم و هم فصل بهار را به خانه هایمان ببریم.

باتوجه به این که این روز ها بیشتر وقت مان را در خانه هستیم، تجربه یادگیری و نصب کاغذ دیواری نه تنها می تواند سرگرمی جالبی در این دوران باشد، بلکه باعث می شود تا هم حرفه ای جدید یاد بگیریم و هم منزلمان را نوسازی کنیم.  

  

پس از مطالعه این مقاله اگر قصد خرید ابزار آلات لازم برای نصب کاغذ دیواری را داشتید، می توانید از سایت با مابساز تهیه کنید. همچنین برای خرید کاغذ دیواری میز می توانید به قسمت نازک کاری مراجعه کنید و کاغذ دیواری مورد نظر را انتخاب کنید.

موارد لازم به شرح زیر است که می توانید از سایت بامابساز تهیه کنید:

نردبان، میز کار، قلموی بزرگ، چسب مخصوص کاغذ دیواری، چسب چوب، سمباده، کاردک پلاستیکی، اسفنج، تیغ موکت بری و خط کش (ترجیحا خط کش فلزی)

دیوار:

اگر دیوار نم داشته باشد باید علاوه بر نم، منبع نم را از بین برده سپس کلید و پریز ها را با دقت باز کرده، درز ها و سوراخ های دیوار را با گچ پر کرده، بتونه کرده و سطح دیوار را با سمباده صاف می کنیم. در انتها دیوار را کاملا تمیز می کنیم تا گرد و خاک پس از نصب کاغذ دیواری، برآمدگی های ریز ایجاد نکند.

 

قبل از نصب:

میز کار برای تسلط بیشتر است در صورتی که موجود نبود میتوانیم از زمین استفاده کنیم.

کاغذ دیواری ها را از ارتفاع مد نظر، 5 الی 10 سانتی متر بیشتر برش بزنید.

اگر کاغذ دیواری تان، کاغذ دیواری طرح دار است، قبل از نصب برش بزنید و در کنار هم قرار دهید و از این که طرح ها در ادامه هم قرار می گیرند اطمینان حاصل کنید.

 

مرحله چسب:

چسب کاغذ دیواری معمولا به صورت پودر می باشد که باید آن را با آب و چسب چوب مخلوط کنیم. سپس چسب را به خوبی هم می زنیم که تا حد امکان حباب هوا در چسب باقی نماند.

برای چسب زدن، از مرکز کاغذ دیواری شروع کرده و به سمت لبه های کاغذ دیواری می کشیم،  سپس به مدت 10 دقیقه قسمت های چسب خورده کاغذ دیواری را روی هم می گذاریم. دقت داشته باشید که پس از چسب زدن کاغذ دیواری فقط 10 الی 15 دقیقه فرصت داریم تا کاغذ دیواری را نصب کنیم.

توجه: اگر جنس کاغذ دیواری تان، نانوون، پیپر یا جنس کاغذ دیواری نازک است  باید چسب را به دیوار بزنید و بعد کاغذ دیواری را نصب کنید تا کاغذ دیواری تان خراب نشود.

 مرحله نصب کاغذ دیواری:

کاغذ دیواری را از سمت بالای دیوار به سمت پایین ( حدود 5 سانتی متر بالاتر) نصب می کنیم. سپس با کاردک پلاستیکی روی کاغذ دیواری نصب شده از بالا به پایین می کشیم تا از نبود حباب و برآمدگی چسب مطمئن شویم. در مرحله بعدی باید با تیغ و خط کش، لبه بالایی و پایینی کاغذ دیواری را که اضافی است برش می زنیم.

در ادامه بقیه کاغذ دیواری ها را هم، به همین صورت در کنار یک دیگر نصب می کنیم.

 

 

در پایان کار از یک اسفنج تمیز نم دار برای پاک کردن چسب هایی که از بین درزها بیرون آمده استفاده می کنیم.

اگر هنوز کاغذ دیواری مد نظرتان را پیدا نکردید، برای مشاهده کلیک کنید.

 

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.