۰
نکات طلایی در انتخاب یخچال و فریزر

نکات طلایی در انتخاب یخچال و فریزر

در این مقاله سعی داریم یخچال فریزر های خوب ایرانی را مورد بررسی قرار داده و مطالب مهمی در این رابطه بیان کنیم.یخچال فریزرها  بهترین اختراع در طول زندگی بشر برروی کره زمین به حساب می آید .نکته قابل توجه این موضوع است که یخچال فریزر های ایرانی انواع مختلفی داشته و کاملا روشن است که این یخچال فریزر ها طیف های متنوعی از قیمت را نیز دارا می باشد.

برای دیدن قیمت انواع یخچال فریزر اینجا کلیک کنید.

در ابتدای مقاله سعی شده است تا علاوه بر تعریف یخچال فریزر ها و شناخت اجزای انها ،عوامل موثر برکیفیت یک یخچال فریزر خوب را شرح دهیم .پیشنهاد می شود تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

 دراین مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

 • تاریخچه یخچال فریزر ها چیست ؟
 • یخچال فریزر ها در چه سالی به ایران وارد شدند؟
 • اولین شرکت تولید کننده یخچال فریزر ها در ایران چه نام داشت؟
 • سیستم خنک کننده در یخچال ها چگونه کار میکنند؟
 • یخچال فریزر ها به چند دسته تقسیم بندی میشوند؟
 • نکات مهم در انتخاب یخچال فریزر ها چه مواردی هستند؟
 • نقاط قوت برند های ایرانی برای خرید یخچال فریزر چیست؟
 • بهترین برند های ایرانی در زمینه تولید  یخچال فریزر ؛کدام برند ها هستند؟
 • بهترین مدل های یخچال فریزر های ایرانی موجود در بازار کدام است؟

یخچال فریزر ها یکی از موثرترین اختراعات بشر در طول تاریخ به حساب می آید ؛ نگهداری مواد غذایی برای طولانی مدت یکی از دغدغه های بشر اولیه به حساب می آمد و روش های بسیاری را برای حل این موضوع امتحان کرده بود از جمله :دفن کردن ، خشک کردن ، نمک سود کردن محصولات.

 باگذشت زمان ؛ بشر به روش جالبی برای نگهداری مواد غذایی خود پی برد وآن استفاده از برف و یخ و ایجاد اتاقک هایی از برف و یخ برای نگهداری مواد غذایی بود؛ البته این روش تنها در فصول سرد سال و برای افرادی مناسب بود که محل زندگی آنها در نقاط سرد وکوهستانی قرار داشت.

برای ساخت این یخچال های عظیم ، ابتدا لازم بود تا در زمین حفره هایی تحت عنوان سرداب حفر کنند و داخل این سوراخ ها کاه ، پوشال و چوب بریزندو پس از قرار دادن مواد غذایی برروی این پوشال ها روی آن را با برف و یخ می پوشاندند.

عده ای دیگر از افراد نیز از چاه ها یا غار های زیرزمینی برای نگهداری مواد غذایی خود استفاده می کردند.این روش ها باعث کاهش سرعت فاسد شدن مواد غذایی  میشد ولی  در طولانی مدت و در فصول گرم قابل استفاده نبود.

اولین یخچال برقی در جهان توسط یک فرد انگلیسی به نام جان کوری در سال 1841 در کشور آمریکا اختراع و تولید شد.

یخچال یک ابزار خنک کننده و مناسب،برای نگهداری مواد غذایی است . امروزه یخچال فریزرها باهم و تحت عنوان یک محصول ارائه می شوند.

 فرایند خنک سازی یخچال ها براساس قانون دوم ترمودینامیک است، در واقع مایع موجود در لوله های یخچال بخار شده و بخار ایجاد شده از این مایعات پس از انبساط نیاز مند یک انرژی جنبشی است . نیروی لازم جهت انرژی جنبشی ذرات از گرمای مواد غذایی موجود در درون محفظه یخچال گرفته شده و در نتیجه مواد غذایی گرمای خود را از دست داده و سرد می شوند.

تاریخچه ورود یخچال ها به ایران

1700 سال پیش از میلاد ،یک پادشاه ایرانی دستور ساخت اولین یخچال ها را داد .

یخچال ها در ابتدا یک ساختمان به حساب می آمد که در معماری قدیم به عنوان محل نگهداری یخ استفاده می شده است.

 یخچال سازی در ایران بر پایه دو اصل : سازگاری با طبیعت و عایق هوشمندانه انجام می شده است.

معماری یخچال ها شامل یک حصار بلند ،یک استخر و یک مخزن گنبدی به نام خزانه  می شود.

حصار ها به عنوان سایه بان برروی استخرها مورد استفاده قرار می گرفته است وسایه ایجاد شده برروی استخر مانع از آب شدن یخ های درون استخر می شده است.

هنر یخچال سازی در ایران به حدی پیشرفت کرد که  مردم ساکن در مناطق گرم و خشک کشور تمام طول تابستان از ذخیره یخ خود استفاده می کردند.

                                  ساختمان یخچال خشتی میبد

اندکی بعد و 45 سال بعد از تولید اولین یخچال توسط جان کوری ؛در سال 1339 اولین یخچال با تایید وزارت صنایع ایران در کشور ایران به ثبت رسید.

یخچال‌های نفتی فرایند خنک سازی را با حرارت ناشی از سوختن نفت  انجام میداد و به زیرساخت‌های عظیم برق‌رسانی احتیاجی نداشت، به همین علت  خیلی زود جای پای محکمی در ایران پیدا کرد.

 اما  درست در همان دوره برق‌رسانی در ایران جنبه همگانی گرفته و یخچال‌های نفتی در چرخه زندگی ایرانی کمرنگ شد.

 یخچال فریزر های نفتی در ایران

در سال 1343اولین خط تولید در ایران و در شرق تهران در کارخانه فیلور راه اندازی و نخستین یخچال های داخلی تولید گردید.

 

معرفی اولین برند ایرانی تولیدکننده یخچال فریزر

شرکت فیلور یکی از قدیمی ترین شرکتهای ایرانی فعال در زمینه تولید لوازم خانگی است وبا بهره گیری از توان و خلاقیت کارآفرینان ایرانی موفقیت های چشمگیری را به دست آورده است.

فیلور محصولات متنوعی از جمله  انواع یخچال، یخچال فریزر و فریزر و همچنین سایر محصولات همانند ماشین لباسشویی و … تولید کرده است.

محصولات فیلور به کشورهای مختلفی صادر می شود؛ این شرکت به عنوان یکی از قدیمی ترین شرکت های ایرانی در حال تلاش برای ارائه محصولات متنوع با کیفیت قابل قبول است.

در شروع کار، قطعات از شرکت‎های فیلکو آمریکا و هوور انگلیس وارد و مونتاژ می‎شد. قابل ذکر است که نام  این شرکت از ترکیب کلمات فیلکو و هوور اقتباس شده بود.
پیرو تغییر در مالکیت شرکت و انجام سرمایه گذاری در ماشین آلات، از سال 1351 تولید محصولات جدید فریزر ها شروع گردید. در سال 1373 پروژه طراحی و ایجاد کارخانه جدید بهمن درسعیدآباد شهریار آغاز شد. همزمان قراردادی با شرکت مرلونی ایتالیا منعقدگردید و برحسب آن دانش فنی و ماشین آلات لازم جهت تولید مدلهای جدید یخچال، فریزر و یخچال فریزر در اختیار شرکت قرارگرفت.

مکانیزم خنک سازی در یخچال ها چگونه است ؟

یخچال بر اساس اصول  چرخه های ترمودینامیکی و قانون دوم ترمودینامیک، کار می‌کند. چرخه‌ی ترمودینامیکی الزاما چرخه‌ی بسته‌ای است که ماده‌ای تحت فرآیند‌های مختلف قرار می‌گیرد و سپس به حالت اولیه باز‌می‌گردد. معمولا در یخچال خنک‌سازی از طریق سیستم‌ تبرید با فشرده‌سازی بخارانجام می‌شود.

یخچال از اجزای مختلفی همچون کمپرسور، کندانسور یا چگالنده شیر فشارشکن یا انبساط، تبخیر کننده  و دیگر وسایل کمکی که برای بهره‌برداری بهتر به کار می‌رود از جمله: کنترل‌کننده‌ها، فیلتر‌ها و سیستم ضد یخ‌زدگی تشکیل می‌شود. هماهنگ کردن مناسب اجزای یخچال بر اساس نوع عملکردشان و الزامات مربوطه برای کار کردن مفید یخچال ضروری است. هر جزئی کار خودش را انجام می‌دهدو برجزء دیگر تاثیر گذار است.

کمپرسور

کمپرسور مهم‌ترین جزء هر یخچال است که بدون آن یخچال کار نمی‌کند. این قطعه تجهیزی مکانیکی است که انرژی مکانیکی را سیال عملیاتی یا همان مبرد انتقال می‌دهد. طرز کار کمپرسور مشابه قلب انسان است؛ به این شکل که قلب خون را به سراسر بدن می‌فرستد. به شکل مشابه کمپرسور سیال مبرد را در تمامی یخچال با افزایش فشار آن تنظیم و جاری می‌کند.

از کمپرسورها برای فشرده کردن گازها استفاده می‌شود. در حقیقت کمپرسورها وسایلی هستند که با صرف انرژی مکانیکی، سیال را با سرعت به درون خود می‌مکند و سپس آن را فشرده می‌سازند. در اثر این عملیات، دمای گازی که فشرده می‌شود نیز افزایش می‌یابد. معمولاً گاز پرفشار خروجی را از یک سیستم خنک‌کننده عبور می‌دهند تا دمای گاز دوباره به حد معمولی بازگردد.

کمپرسور ها در دو دسته کمپرسور های خطی و کمپرسور های پیستونی تقسیم بندی می شوند.

کمپرسور خطی : این کمپرسور ها در یخچال فریزر های جدید دیده می شود.صدا و مصرف کمتر ، نتیجه استفاده از این کمپرسور ها در موتور یخچال فریزر است.

 کمپرسور پیستونی :این کمپرسور در یخچال فریزر های قدیمی به کار رفته است ،صدا و مصرف برق بالا نتیجه استفاده از این کمپرسور هاست.

کندانسور

کندانسور جز مهمی  از هر سیستم خنک سازی و نوعی مبدل حرارتی است.سیال مبرد از کمپرسور به کندانسور منتقل می گردد.ابتدا ماده مذکور از داغی زیاد خارج  و سپس گرمای آن تا حد دمای محیط گرفته می شود. بسته به دمای محیط بیرون و طراحی کندانسور، سیال مبرد امکان دارد در حالت اشباع یا مایع سرد  از این مرحله خارج گردد.

فشار شکن

یکی دیگر از اجزای اساسی سیستم خنک‌سازی، شیر فشارشکن است. کار اصلی فشارشکن در سیستم خنک‌سازی کاهش فشار ماده واسط تعریف می‌گردد. سیال مبرد از کندانسور وارد و به تبخیر کننده می‌رود. همچنین فشارشکن، میزان عبور جریان سیال مبرد را به تبخیر کننده تنظیم می‌کند.

یکی دیگر از وظایف این تجهیز این است که مقدار ماده ورودی را به‌اندازه میزان تبخری سیال مبرد نگاه می‌دارد؛ به این معنی که تنها مقداری از سیال عبور می‌کند که حتما بخار می‌شود. کار کنترل و تنظیم دمای یخچال توسط فشارشکن با تغییر ورودی‌های آن و بر اساس نیاز ما انجام می‌گیرد.

تبخیر کننده

محیط داخل یخچال یا فریز را تبخیر کننده گویند. سیال مبرد از فشارشکن با دما و فشار پایین به تبخیرکننده وارد می‌گردد. در تبخیرکننده این ماده در لوله‌های خنک‌کننده جاری و گرمای محیط یخچال توسط این ماده جذب می‌شود. سپس براثر جذب گرمای محیط دمای سیال مبرد افزایش می‌یابد و این ماده تبدیل به بخار می‌گردد. بخار تولیدی برای تکمیل چرخه به کمپرسور انتقال می‌یابد. در حقیقت تبخیرکننده مبدلی حرارتی است که بین فضای یخچال و لوله‌های خنک‌کننده قرار دارد و چرخه خنک‌سازی یخچال مرتبا تکرار می‌شود.

سیال مبرد

مواد خنک‌کننده یا مبرد سیالاتی هستند که در یخچال تحت فرآیند یا چرخه‌ی ترمودینامیکی قرار می‌گیرند و به حفظ دمای تبخیرکننده یا همان محیط داخلی یخچال کمک می‌نمایند. وقتی‌که سیال مبرد وارد تبخیرکننده‌ می‌شود، گرما را از محیط یخچال می‌گیرد و تبدیل به بخار می‌شود. یکی از مراحل این فرآیند تغییر فاز است که اثر خنک‌سازی را بیشینه می‌کند.

از شرایط یک سیال مبرد خوب می‌توان به غیر سمی بودن، خورنده نبودن، اشتعال‌ و انفجار ناپذیری اشاره کرد. همچنین ویژگی این ماده باید طوری باشد که در صورت نشتی آتش نگیرد. مواد خنک‌کننده مختلف بر اساس نیاز چرخه انتخاب می‌گردند.

تجهیزات کنترل دما

این تجهیزات برای کنترل دمای یخچال استفاده می‌شوند. معمولا تجهیزات کنترل دما به دستگاه فشارشکن متصل هستند. برای دستیابی به دمای مشخص در یخچال ترموستاتی به تبخیرکننده متصل می‌شود.

 

نحوه عملکرد سیستم خنک کننده یخچال ها

تمام قسمت های معرفی شده در بالا در کارکرد یک یخچال تاثیر دارد . به طور کلی کارکرد یخچال بر اساس قانون دوم نیوتن و به صورت چرخه‌ ی ترمودینامیکی است .چرخه‌ ی ترمودینامیکی چرخه‌ ی بسته ای ‌ است که در آن یک ماده‌ پس از قرارگیری در چندین فرآیند‌ به حالت اولیه ی خود بر می گرد. این چرخه در یخچال با ایجاد سرما از راه تبرید ایجاد می شود . در این سیستم مکانیکی , میلنگی که در محفظه ی کمپرسور قرار دارد می چرخد . این چرخش باعث می شود پیستون همانند یک تلمبه عمل کند . با باز و بسته شدن سوپاپ ها , گازی که در لوله ها و سیلندر قرار دارد به گردش در می آید . این گاز از لوله ی برگشت مکیده می شود و با فشار به لوله ی رفت وارد می شود . این کار چندین بار انجام می شود . در نتیجه ی این اعمال , گاز سرما ساز به صورت متناوب در حال حرکت خواهد بود و “سرماسازی” اتفاق می افتد .

گازهای موجود در یخچال از موتور با لوله هایی خارج می شوند و با فشار زیادی به “کندانسور” وارد می شوند . این گاز ها سپس وارد فیلتر تصفیه ی گاز یا همان درایر می شوند . این گاز ها پس از اینکه سرد شدند , فیلتر می شوند و به درون لوله های خنک کننده (اواپراتور) وارد می شوند . در آخر , این گاز ها از لوله های دیگری به سمت موتور بر می گردند . این رویه به صورت مداوم ادامه دارد…

یخچال وفریزر ها جزو محصولاتی به حساب می آیند که از زمان تولید خود تا کنون تغییرات زیادی کرده اند و نمی توان انتظار داشت که این تغییرات محدود به زمان حال شود ،به طور کلی باتوجه به تغییرات کنونی انتظار می رود که یخچال و فریزرها روز به روز پیشرفته تر شوند.

به طور کلی آن دسته از تولید کنندگان این محصولات موفق تر هستند که در تولید یخچال و فریزرها نیازهای روز افراد جامعه خود را در نظر گرفته و بتوانند نیاز های افراد جامعه را تحت پوشش قرار دهند.

براساس تحقیقات صورت گرفته در حال حاضر 76%درصد از خانوار های ایرانی از یخچال و فریزر در منازل خود استفاده می کنند؛از میان این درصد 71% دارای یخچال فریزر های دودر و تنها 5%دارای یخچال فریزر های ساید بای ساید هستند.

یخچال فریزرهای دودرب به علت فضای اشغالی کمتر وقیمت مناسب تر دربین طبقه متوسط جامعه طرفداران بیشتری دارد.

یخچال در ایران جزو کالاهای با دوام محسوب می شود،هم از نظر فروشندگان و هم از نظر مصرف کنندگان ، تلفیقی از زیبایی و کیفیت به حساب می آید.

از دیگر نکات مهم خرید یخچال فریزر که  خریداران باید  بدانند این است که شما دقیقا چه یخچال فریزری  و برای کجا نیاز دارید و با توجه به نیاز خود یکی از انواع یخچال ها را انتخاب کنید.

مدل های مختلفی از یخچال ها وجود دارد ،امروزه  نمونه ی داخلی آنها به مراتب دارای کیفیت بیشتر و مصرف انرژی کمتر هستند ، انواع یخچال شامل یخچال های هتلی، یخچال های دو درب، ساید بای ساید ها، یخچال فریزر های سه درب و یخچال فریزر های دوقلو می باشد.

کیفیت در این محصولات به گارانتی، خدمات پس از فروش و جنس موتور یخچال  محدود شده است و زیبایی به معنی رنگ بدنه، رنگ فضای داخلی، خلاقانه بودن طراحی یخچال فریزر ها است. علاوه بر این موارد ؛کارایی به عنوان شاخص مهم دیگری مطرح می‌شود که عمدتاً به واسطه جادار بودن قابل ارزیابی است. و البته در خرید یخچال فریز نظر فروشندگان  بسیار تأثیرگذار است.

در این مقاله سعی داریم تا علاوه برشناخت انواع یخچال فریزر ،نکات مهم در انتخاب یک یخچال فریزر خوب را بشناسیم و براساس این معیارها برند های ایرانی قوی در زمینه تولید یخچال فریزر ها را معرفی کنیم.

قبل از هر چیزی لازم است تا انواع یخچال فریزر ها وقابلیت های تعبیه شده در انها را بشناسیم.

1.یخچال فریزر درب بالا

در این مدل یخچال فریزر ،فریزر در قسمت بالا و محفظه خنک کننده در قسمت پایینی قرار دارد.این نوع یخچال ارزان ترین نوع یخچال وفریزر است .

طراحی این مدل از یخچال فریزر ها کلاسیک بوده وسالهاست مورد استفاده قرار می گیرند .اگر به فضای بیشتری برای انجماد مواد غذایی نیاز دارید  ،این مدل مناسب شما نیست.

2.یخچال فریزر درب پایین

در این مدل  فضای یخچال و فریزر به صورت مساوی و توسط یک خط عمودی جدا شده است.این یخچال ها بسیار گرانتر از یخچال فریزر بالا هستند وسرعت سرد کردن فریزر این یخچال کندتر از یخچال فریزر بالا است.

 در این مدل دسترسی به محفظه خنک کننده و یخچال بسیار راحت تر از دسترسی به محفظه فریزر است چرا که کاربران برای دسترسی به فریزر باید خم شوند .

3.یخچال فریزر ساید بای ساید

یخچال های ساید بای ساید در واقع یک یخچال فریزر چسبیده به هم به حساب می آید .

یکی از خصوصیات ظاهری دستگاه‌های ساید-بای-ساید وجود آبریز و یخ‌ساز بیرونی است که روی در قسمت فریزر نصب می‌شود. مصرف اصلی انرژی سایدها هم مربوط به همین قسمت است؛ البته به‌شرطی که گزینه‌ یخ‌ساز توسط کاربر فعال شده باشد. اساسا کسانی که از ساید-بای-ساید استفاده می‌کنند سبک زندگی خودشان را دارند. این افراد غذاهای کم‌حجمی مصرف می‌کنند، ولی به تنوع مواد غذایی اهمیت زیادی می‌دهند، نوشیدنی‌های متنوعی را در یخچال نگهداری می‌کنند و از آن‌ها هم زیاد استفاده می‌کنند.

4.یخچال فریزر دوقلو

یخچال فریزر های دوقلو ، یک دستگاه یخچال و یک فریزر است که علاوه بر اینکه می توان آنها را کنار هم قرار داد ،می توان هرکدام از آنها را به صورت جداگانه نیز استفاده کرد.

این یخچال فریزرها کاملا شبیه به یخچال های ساید بای ساید هستند تنها تفاوت این مدل ها با یخچال های ساید بای ساید  در حجم انهاست ؛ معمولا این مدل ها دارای فریزرهای بزرگتری نسبت به یخچال های ساید بای ساید هستند.به همین دلیل به هیچ عنوان برای خانه های کوچک مناسب نیستند .

5.یخچال های فرانسوی یا سه در

 این مدل یخچال فریزر،ترکیبی از مدل ساید بای ساید با فریزر در قسمت پایین است . این یخچال ها معمولا دارای پیشرفته ترین ویژگی ها از جمله توابع هوشمند ،محفظه های مخصوص هستند .

مدل های فرانسوی امروزه جزومحبوب ترین یخچال فریزرها به حساب می آید  اما جزویخچال فریزرهای گران قیمت بازارهستند.

6.یخچال فریزر های توکار

این یخچال های زیبا و گران هستند؛تقریبا متناسب با کابینت ها بوده ومعمولا به صورتی انتخاب می شوند که با کابینت های آشپزخانه  تطابق داشته باشد.

نکات مهم در انتخاب یخچال فریزر ها

هزینه

خرید یخچال به دلیل طول عمر و دوام طولانی در منازل کاری بسیار مهم و پیچیده به حساب می آید .

هزینه ای که بابت خرید یخچال فریزر می پردازید ، علاوه‌بر امکانات و رفاه بیشتر، حکم یک سرمایه‌گذاری هم دارد. یخچال‌های رده‌بالا، مصرف انرژی کمتری در مقایسه با یخچال‌های میان‌رده و پایین‌رده دارند و این موضوع باعث می‌شود  تا مصرف برق در منازل شما کاهش پیدا کند.به‌علاوه، به‌دلیل وجود قطعات الکترونیکی بیشتر و قطعات مکانیکی، استهلاک مدل‌های رده‌بالا کمتر بوده و نیاز کمتری به هزینه‌ی سرویس و تعمیر خواهد داشت؛ بنابراین بخش قابل‌توجهی از هزینه‌ای که برای خرید یک یخچال رده‌بالا می‌پردازید، به مرور زمان پوشش داده می‌شود.

مهم‌ترین فاکتور در خرید یخچال ، مقدار هزینه‌ای است که برایش در‌نظر گرفته‌اید. ممکن است با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید ،نتوانید یخچالی با قابلیت های مورد نظر خود پیدا کنید.

تولید کنندگان داخلی این محصولات طیف وسیعی از مدل های یخچال و فریزر را در بازار های داخلی وارد کرده اند تا تمام اقشار جامعه بتوانند یکی از مدل ها را انتخاب و از محصولات ایرانی در خانه های خود استفاده کنند.

در نظر گرفتن سایز یخچال و فریزر

ظرفیت و ابعاد از جمله موارد مهمی است که در از اولویت‌های راهنمای خرید یخچال فریزر محسوب می‌شود. هر یک از یخچال و فریزرهای موجود، دارای ابعاد و گنجایش مختلفی هستند و طول و عرض و پهنا و عمق متفاوتی دارند. نتیجتا لازم است برای گزینش یخچال و فریزر به اندازه و گنجایش آن برای پذیرفتن مقدار قابل توجهی از مواد غذایی توجه کرده و به اقتضای نیاز خود این یخچال و فریزر را انتخاب کنیم.

بیشتر تولید کنندگان 19 تا 22 فوت مکعب را برای یک خانواده چهار نفره توصیه می کنند. اما اگر یک خانواده متوسط هستید پیشنهاد فروشندگان به شما  یخچال های 30 تا 33 فوت مکعب است .

1.اگر 1یا 2 نفر هستید 250،تا 380 لیتر

2.اگر 3یا4 نفر هستید، 350تا530لیتر

3.اگر بیش از 5 نفر هستید، 440 لیتر به بالا

امکانات و قابلیت ها

یخچال فریزرها همانند سایر محصولات خانگی روز به روز دچار تغییر و تحول شده اند ،و روز به روز بر امکانات انها افزوده شده است.

ازقابلیت های تعبیه شده در یخچال فریزرها که موجب محبوبیت در بین مصرف کنند گان می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.آب سرد کن و یخ ساز از طریق درب: این قابلیت علاوه برایجاد زیبایی برروی بدنه یخچال فریزر ، نیاز روزانه کاربران در مصرف آب را نیز تامین میکند.البته باید تامین آب دستگاه را نیز در نظر بگیرید، مدل هایی به بازار ارائه شده است که دارای مخزن آب برای آب‌ریز هستند که این موضوع هر چند باعث می‌شود نیازی به لوله‌کشی آب نباشد، اما مجبورید تقریبا هر روز آن را پر کنید.

2.دسترسی و ذخیره سازی از طریق درب: این ویژگی باعث می شود تا زمانی که به بطری های آب و نوشیدنی ها نیاز دارید بدون باز کردن درب یخچال و از طریق درب کوچک تعبیه شدخ به این قسمت دسترسی پیدا کنید.

3.پنل کنترل دما: اکثرمدل های یخچال فریزر دارای پنلی اختصاصی برای افزایش و کاهش دما و دیگر تنظیمات اساسی مرتبط با دما می باشند؛ بنابراین در هنگام خرید حتما باید به این موضوع توجه داشته باشید چون تنظیم کردن دمای یخچال در بعضی مدل ها به صورت دستی انجام می شود که ممکن شما را با مشکل روبه رو کند. البته لازم به ذکر است یخچال فریزر های جدید دارای پنل تنظیمات دیجیتال و لمسی هستند و کار کردن با آن ها بسیار آسان می باشد.

4.تعداد طبقات

5.محفظه ی تعبیه شده برای تازه نگه داشتن مواد : این محفظه همان طور که از اسمش مشخص است برای تازه نگهداشتن مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد؛ برای مثال شما مقداری از سبزیجات، نان، میوه و … را مصرف کرده اید و می خواهید مابقی آن ها تازه بماند. با قرار دادن مواد در این قسمت که مجهز به تکنولوژی و فناوری های مدرن نگهداری مواد غذایی می باشد، تا مدت زمان مشخصی تازه خواهند ماند.

6.نمایشگر و آلارم:قرار گرفتن نمایشگر دیجیتالی روی بدنه نه تنها جلوه بهتری به ظاهر یخچال فریزر می دهد بلکه به سرعت می توانید تنظیمات مورد استفاده در موتور یخچال و میزان دما را متوجه شوید.

7.کنترل  سرمایه برفک زدایی و تصفیه هوا: برفک زدایی اتوماتیک یکی از مهمترین قابلیت‌های یخچال فریزر به حساب می‌آید؛ چون نه تنها زحمت شما را کم می‌کند بلکه مصرف برق دستگاه را هم پایین می‌آورد. هر چه تعداد سیستم‌های خنک کنندگی بالاتر باشد کیفیت خنک کنندگی بالاتر می‌رود و البته تاثیر مستقیمی روی قیمت یخچال فریزر خواهد داشت.

8.فیلتر های بهداشتی : فیلترهای بهداشتی در خرید یخچال فریزرها اهمیت دارند. اگر فیلترهای بهداشتی کارآمدی در محصول تعبیه شده باشد اثرات مثبتی دارد. مثلا با باکتری زدایی طول عمر مواد غذایی را بیشتر می کند. یا بوهای برخاسته از مواد را جذب می کند و محیط را کاملا بهداشتی می کنند.

مصرف انرژی

یخچال ها جزو محصولات پر مصرف برقی  خانگی هستند و نقش زیادی در ارقام موجود در برق مصرفی هر خانوار دارد ؛ اما امروزه با  تکنولوژی های به کار رفته در این کالا ها ، مصرف برق یخچال‌ها بسیار کم شده است. شرکت‌های سازنده‌ این لوازم‌خانگی هم، از مصرف انرژی، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ابزار برای بازاریابی یخچال‌هایشان استفاده می‌کنند.

 هنگام خرید یخچال،لازم است تا میزان مصرف برق را نیز در نظر بگیرید . یخچال‌هایی که مصرف انرژی کمی دارند، می‌توانند به‌صورت سالانه، تا چندصد هزار تومانی در مقایسه با یخچال‌های پرمصرف، در هزینه‌ی برق صرفه‌جویی کنند.

برای مقایسه‌ی مصرف انرژی یخچال‌ها، باید به «برچسب انرژی» که روی بدنه‌ی دستگاه چسبانده شده، نگاه کنید. روی این برچسب علاوه‌بر یک‌سری اطلاعات مثل مصرف سالانه‌ی انرژی و میزان صدای تولید شده توسط موتور یخچال، رده‌بندی مصرف انرژی یخچال هم مشخص شده است.

 این رده‌بندی که از حروف A+++  تا Dدرجه‌بندی شده  است، می‌تواند معیار خوبی برای مقایسه‌ی مصرف انرژی یخچال‌های مورد نظرتان باشد.+++A مناسب ترین و کم مصرف ترین یخچال و  D پر مصرف ترین یخچال شناخته میشود.

انتخاب رنگ مناسب برای یخچال فریزر

می‌دانید که توجه به نکات فنی در هنگام خرید یخچال اهمیت زیادی دارد،اما خب ظاهر و رنگ‌بندی دستگاه نیز عامل مهمی برای انتخاب است. به ویژه آنکه رنگ‌ یخچال تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون آشپزخانه دارد. به طور معمول یخچال‌ها به رنگ‌های متنوعی تولید می‌شوند اما نگاهی به بازار ایران نشان می‌دهد فراوانی و محبوبیت یخچال‌های سفید و سیلور بیشتر از سایر رنگ‌هاست.

منطقه جغرافیایی

منطقه‌ی جغرافیایی که در آن زندگی می‌کنید در ماندگاری یخچال فریزر شما نقش بسیار مهمی دارند. در مناطق گرمسیری یک یخچال فریزر با موتور قدرتمند نیاز است؛ زیرا در گرمای هوا فشار زیادی به یخچال وارد می‌شود. اما در مناطق سردسیر این نیاز احساس نمی‌شود.به‌علاوه، در مناطقی با آب و هوای مرطوب بدنه‌ی یخچال به‌راحتی پوسیده می شود. در مناطقی با آب و هوای گرم و خشک احتمال آسیب دیدن بدنه‌ی یخچال بسیار کمتر است.

ایمنی یخچال

اگر دارای فرزند کوچک در منزل هستید ، بهتر است یخچالی را انتخاب کنید که برای کودکان ایمن باشد . مخازن یخ و آب ، محفظه ی دارو  باید دارای ایمنی کودک باشد.

نقاط قوت برند های ایرانی برای خرید یخچال فریزر ها

 • یخچال فریزر های ایرانی از لحاظ سایز و ظاهر بابرند های خارجی در حال رقابت هستند.
 • طول عمر یخچال های ایرانی بسیار بالا می باشد.
 • اگر به دنبال یک یخچال باکیفیت با قیمت مقرون به صرفه هستید ، یخچال های ایرانی بهترین گزینه به حساب می ایند.
 • یخچال فریزرهای ایرانی دارای خدمات پس از فروش و گارانتی هستند.
 • بعد از اتمام گارانتی هزینه تعمیر آنها نسبت به مدل های خارجی کمتر است.
 • قطعات یخچال های ایرانی در دسترس بوده و تعمیر انها راحت تر است.
 • حمایت از تولید داخلی و اطمینان از تامین قطعات
 • صرفه جویی در هزینه ها

بهترین برند های ایرانی در زمینه تولید یخچال وفریزر

باتوجه به نکات گفته شده بهترین  تولیدکنندگان  داخلی یخچال فریزر ها به ترتیب : یخساران ، دونار ، تهران سبحان ، ارج ، فیلور ، هیمالیا ، پارس ، برفاب ، اسنوا ، الکتروسان ، سیلوان ، پاکشوما ، الکترواستیل ، امرسان هستند که در ادامه به معرفی این برند های تولید کننده می پردازیم.

 

      برندهای ایرانی موفق در زمینه یخچال فریزر

امرسان

زیبا جادار مطمئن شعر معروف این برند است .این شرکت تولیدی در سال 1360 تاسیس شده است.

یخچال فریزرهای امرسان از لحاظ ظاهری با دیگر برندهای ایرانی تفاوت دارند؛ این برند با تولید یخچال‌هایی برگرفته از طرح اسمگ ایتالیایی واقعا طرح‌های زیبا و متفاوتی روانۀ بازار کرده است.

یخچال فریزر های این برند کاملا کم مصرف هستند و قیمت مناسبی دارند.

ازویژگی های یخچال فریزرهای این برند می توان به :

1.زیبایی منحصر به فرد یخچال فریزرهای امرسان

2.جاداربودن

3.مطمئن

4.مصرف انرژی

5.خدمات پس از فروش

اسنوا

 این برند تولیدی سال ۱۳۸۴ تاسیس شده است . محصولات این شرکت به خاطر دلایل ذکر شده و طراحی زیبا و منطبق با سلیقه مشتریان ایرانی همواره از استقبال و فروش خوبی برخوردار بوده اند.

چون طراحی واقعا زیبا و ماندگاری بالایی دارد. این برند سهم به سزایی در صادرات محصولات خانگی برقیِ ایرانی دارد که یعنی نه تنها در داخل ایران از محبوب‌ترین و معروف‌ترین یخچال فریزرها است، بلکه در خارج از کشور هم شناخته شده است.

یخچال فریزرهای اسنوا در طرح‌ها، مدل‌ها و ظرفیت‌های گوناگون تولید می‌شوند تا نیاز و سلیقه‌ی همه مخاطبان را پوشش بدهند.

 

یخساران

شرکت یخساران حدود 58 سال می باشد که در حال تولید محصولات داخلی و یکی از بزرگترین کارخانه های تولیدی کشور با قابلیت صادرات خارج از  کشور می باشند. محصولات شرکت یخساران از جمله انواع آبسردکن، یخچال فریزر دوقلو، فریزر صندوقی، یخچال فریزر بدون برفک  می باشد، میزان مصرف انرژی در یخچال فریزرهای یخساران در رتبه مصرف انرژی A می باشند که در کاهش هزینه های برق به صرفه می باشند.

یخچال های این برند مجهز به فیلترهای تصفیه آب و صفحه های ال ای دی می باشند با وجود این ویژگی ها می توان گفت یخساران  یکی از بهترین مارک یخچال ایرانی است.

دونار

این برند در گروه بهترین مارک یخچال ایرانی قرار گرفته است. مزيت توليدات اين شرکت نسبت به توليدات مشابه داخلی و خارجی، کيفيت بالای محصولات این شرکت است و محصولات این شرکت علاوه بر کسب نشان استاندارد ملی توانسته است گواهی نامه مربوطه مورد تایید مراجع و سازمان های کنترل کیفیت بین المللی را نیز اخذ نماید.

یخچال فریزر دوقلو دونار دارای  ویژگی های مانند درب هوم بار، فضایی با ابعاد مفید 570 لیتر و دستگیره های اهرمی و ضمانت معتبر 30 ماهه شرکت دونار می باشد.

فیلور

شركت سهامي كارخانه جات توليدي بهمن (فيلور) درسال 1343 تأسيس و درتاريخ 1345 در محل كارخانه واقع درخيابان پيروزي فعلي خط تولید آن اغاز گردیده است . در شروع كار، قطعات يخچال و فريزر از شركتهاي فيلكو آمريكا و هوور انگليس وارد و مونتاژ ميشد، قابل ذكر است كه نام شركت از تركيب كلمات فيلكو و هوور اقتباس شده بود. در حال حاضرشرکت فیلور ( بهمن ) تنها در زمینه تولید یخچال و فریزر فعال می باشد و در میان برندهای ایرانی سهم خوبی از بازار را در اختیار دارد.

در یخچالهای ساید باید ساید فیلور، به ندرت می توان به مشکل خراب بودن فن کندانسور برخورد کرد؛ موتور خطی یخچال فریزرفیلور، بهترین نوع موتوری که می توان انتخاب کرد است ، زیرا دارای کمترین میزان صدا در هنگام کار کردن و در عین حال دارای کارائی بالائی می باشد. موتور تبخیری یخچال فریزر فیلور، موتور تبخیری با استفاده از جریان آب و هوا گاز داغ را خنک می کند، موتور هوائی یخچال فریزرفیلور، با استفاده از آب ، گاز داغ را خنک کرده و به صورت مایع می شود. موتور آبی یخچال فریزر فیلور، یشتر در آب سرد کن ها و یخچال های ویترینی موجود در مغازه ها استفاده می شود.فیلور چند نوع موتور استفاده می کند در تولید یخچال ها که این گزینه بسیار مناسبی است برای انتخاب زیرا دست شما برای انتخاب موتور به نسبت کار کردتان باز است.

ارج

کارخانه ارج از سال۱۳۱۶شروع به کار کرده است و با حدود 80 سال سابقه توانسته رضایت  مصرف کنندگان را جلب کند.یخچال ارج خدمات پس از فروش دارد و بسیار هم با پشت کار، کار میکند، کیفیت محصول بسیار بالاست با رشد تکنولوژی همراه شده است و مدل های به روزی هم دارد، ایخچال فریزر های این شرکت رنگ بندی سفید و سیلور دارد و  طراحی مناسب این یخچال ها بسیار مناسب آشپزخانه های ایرانی است و می توان گفت در گروه بهترین مارک یخچال ایرانی قرار دارد.

پاکشوما

پاکشوما یکی از بهترین تولید کنندگان   داخلی می باشد که با سابقه ی درخشان در زمینه  تولید ماشین لباسشویی فعالیت می کند.

شرکت تولیدی صنعتی پاکشوما باهدف تولید لوازم خانگی کوچک و بزرگ در سال 1354 تاسیس شد؛و اکنون پس از 45 سال فعالیت ، یکی از برترین تولیدکنندگان صنعت لوازم خانگی ایران و خاورمیانه  شناخته می شود.

محصولات  پاکشوما در 4 گروه یخچال وفریزر، ماشین های ظرفشویی ، جارو برقی و ماشین های لباسشویی مطابق با نیاز های مردم کشور و بازار هدف صادراتی طراحی وتولید شده اند.نخستین تولیدات این برند ماشین لباسشویی های نیمه اتوماتیکی بود که به عنوان یکی از بهترین ها در رده ی خود انتخاب شد. در سال 76 مدیریت این شرکت تولیدی تغییر یافته  و مدیریت جدید سیاست های خود و شرکت را برپایه ی همکاری با کمپانی های  بزرگ اروپایی و آسیایی تغییر داده وسعی کردند تا تکنولوژی روز دنیا را  درزمینه تولید لباسشویی های اتوماتیک به کار ببرند هم چنین این شرکت ادعا دارد که اولین تولید کننده داخلی ، ماشین لباسشویی های هوشمند در ایران است.

 هیمالیا

این برند در دهه ی ۵۰ وارد عرصه تولید لوازم خانگی شد در دهه ی ۶۰ تولید محصولات بزرگ و صنعتی را در خط تولید خود به راه انداخت و در دهه ی ۷۰ پا به عرصه تولید محصول با کیفیت خانگی گذاشت و طولی نکشید که این برند جز برند های معتبر داخلی شد .یخچال و فریزرهای هیمالیا نیز جزو معروف‌ترین مارک‌های یخچال و فریزر ساخت ایران محسوب می‌شوند که به دلیل ویژگی‌های قابل قبول، محبوبیت ویژه ای در بین مصرف کنندگان دارد .

الکترواستیل

شرکت الکترواستیل با سابقه بیش از ۴۵ سال در امر تولیدمحصولات مختلف برودتی فعال می باشد. در حال حاضر این شرکت در فضایی بالغ بر ۲۰۰۰۰۰ مترمربع و با ۱۰۰۰۰۰ مترمربع سالن های تولید و انبار و بیش از ( ۳۰۰۰ نفر نیروی کار) قادر به تولید سالانه ۳۰۰۰۰ عدد انواع یخچال ، سردخانه ، فریزرهای صنعتی و ۵۰۰,۰۰۰ عدد یخچال فریزر خانگی  می باشد.

برفاب

شرکت برفاب به عنوان یکی از سه تولید کننده برتر محصولات سرمایشی و گرمایشی در کشورمان محسوب می شود. این شرکت فعالیت خود را در سال 1369 با تولید کولر ابی آغاز کرد و در طی سال های بعد به تدریج سبد محصولات خود را گسترش داد. به صورتی که هم اکنون این شرکت در زمینه تولید آبگرمکن های گازسوز و برقی ، یخچال فریزر ، فریزر صندوقی، ماشين لباس‌شويي دوقلو و اجاق گاز رومیزی فعالیت گسترده ای دارد.

بهترین یخچال های امرسان

 بهترین یخچال فریزر برند  اسنوا

 • یخچال فریزر اسنوا مدل S4-0261
 • یخچال های ساید بای ساید اسنوا مدل S8-3350SS
 • یخچال فریزر ساید بای ساید اسنوا مدل S8-2350SS

بهترین یخچال فریزر برند پارس

 • یخچال و فریزر دوقلوی پارس مدل LRDST170WD-FRZNF170

بهترین یخچال فریزر برند یخساران

 • یخچال فریزر دوقلو مدل مروارید
 • یخچال فریزر دوقولو مدل الماس

 

بررسی یخچال فریزر امرسان مدل TFH14T

یخچال فریزر امرسان مدل TFH14T یکی از یخچال فریزر های ساده ، کم مصرف وبه صرفه شرکت امرسان است .

بدنه این یخچال فریزر 14فوت امرسان مدل TFH14T از جنس ورق های فولادی بوده و دارای طراحی ساده و زیبایی است.

این یخچال فریزر 14فوت امرسان مدل TFH14T جزو محصولات کم مصرف خانگی بوده و در رده بندی انرژی رتبه ++A  را کسب کرده است. این یخچال فریزر 14فوت امرسان مدل TFH14T نسبت به مدل های موجود در بازار مصرف برق کمتری داشته و یکی از بهینه ترین یخچال های موجود در بازار به حساب می آید.

گنجایش کلی این یخچال فریزر 14فوت مدل  TFH14 امرسان  293 لیتر بوده که 223 لیتر آن مربوط به بخش یخچال بوده که توسط سه طبقه شیشه ای  نشکن به چهار بخش  تقسیم شده است و فضای مناسبی را برای نگهداری مواد غذایی ارائه می دهد.

در پایین ترین قسمت این یخچال فریزر 14فوت امرسان مدل TFH14T یک محفظه مخصوص نگهداری میوه و سبزیجات قرار دارد  که فضای مناسبی برای نگهداری میوه وسبزیجات است.

فضای داخلی درب یخچال فریزر 14فوت امرسان مدل TFH14Tاز چند محفظه  پلاستیکی برای نگهداری انواع مواد غذایی کوچک،بطری ها و تخم مرغ  تشکیل شده است.

فریزر این یخچال فریزر 14فوت امرسان مدل TFH14T علاوه بر دو بخش برای منجمد کردن مواد غذایی  تعدادی قالب  مخصوص یخ سازی نیز ارائه شده است.

کنترل کننده این یخچال فریزر 14فوت امرسان مدل TFH14T از نوع مکانیکی بوده و ترموستات تعبیه شده برروی این یخچال فریزر قابلیت تنظیم دما را بر اساس نیاز کاربران  فراهم میکند.

یخچال فریزر مدل TFH14T یک دستگاه با کاربرد عالی و ساده  است ،این مدل ممکن است قدیمی به نظر رسیده اما نسبت به ابعادی که دارد از گنجایش مناسبی برخوردار است و دسترسی شما را به اقلام غذایی راحت تر خواهد کرد.در مجموع با توجه قیمت کالا و استفاده کاربر از محصول یک گزینه خوبی به شمار می رود.

یخچال فریزر امرسان مدل TFH14T

بررسی یخچال فریزر امرسان مدل TF16T329CLA

این مدل یکی از محصولات شرکت امرسان است که علاوه بر کارایی و کیفیت بالا دارای ظاهر بسیار زیبا و فانتزی می باشد.

این یخچال فریزر مدل TF16T329CLA  همانند یخچال فریزرTFH14T ،دارای رده مصرف  ++A می باشد، بنابراین مصرف برق کمتری نسبت به سایر مدل ها دارد.

این یخچال فریزر امرسان مدل TF16T329CLA دارای گنجایش 293لیتر است  ،که این مدل را به  مدلی مناسب برای خانواده های دونفره و کم جمعیت تبدیل کرده است .

از این گنجایش 223 لیتر این یخچال فریزر، به  بخش یخچال اختصاص دارد که در قالب 4 کشوی شیشه ای نشکن، یک محفظه برای نگهداری میوه و سبزیجات طراحی شده است و باقی گنجایش یخچال فریزر به بخش فریزر این محصول اختصاص دارد.

علاوه بر طبقات تعبیه شده در محفظه ی یخچال ؛ در قسمت درب این یخچال فریزر نیزتعدادی محفظه ی شیشه ای تعبیه شده که به کاربران این امکان را می دهد تا بطری های نوشیدنی ، ظروف سس و مواد غذایی کوچک را در این قسمت قرار داده و مواد غذایی را با نظم از یکدیگر تفکیک کنند.

از دیگر مشخصات این یخچال فریزر امرسان مدل TF16T329CLA می توان به کنترل گر مکانیکی  ترموستات و پایه های  چرخ دار تعبیه شده در زیر بدنه یخچال فریزر اشاره کرد.

کلیه ویژگی های این یخچال فریزر کاملا مشابه  TFH14T بوده و تنها تفاوت آنها ظاهر زیبا و فانتزی این یخچال فریزر نسبت به مدل  TFH14T  است.

 یخچال فریزر امرسان مدل tf16t329cla

 بررسی یخچال فریزر امرسان مدل  TFH17T

این یخچال فریزر مدل TFH17T یکی از مدل های بهینه و کم مصرف برند امرسان است .

ظرفیت کلی این یخچال فریزر بالا و پایین 345 لیتر بوده و فضای مناسبی را برای منجمد کردن و نگهداری مواد غذایی در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.

محفظه‌ی یخچال دارای چهار طبقه از جنس شیشه نشکن می باشد که می‌توان مواد غذایی را به صورت مجزا و تفکیک شده در هرکدام از این طبقات قرار داد. در پایین‌ترین طبقه یخچال، محفظه‌ای کشویی وجود دارد که می‌تواند میوه و سبزی‌ها را تازه نگه دارد.

از مشخصات فنی این یخچال فریزرTFH17T  می‌توان به 4 طبقه در داخل و 5 شلف در درب یخچال، مصرف انرژی بهینه، پایه‌ی قابل تنظیم، سیستم روشنایی ، سبد میوه و طبقه جداشونده، صدای کم و نگهداری مواد غذایی به‌صورت تازه و با دوام اشاره کرد.

اگر به دنبال خرید پرکاربردترین وسیله آشپزخانه هستید که تمام ویژگی‌های یک محصول کارآمد را از نظر مصرف انرژی، فضای داخلی، طراحی، کیفیت و قیمت داشته باشد، یخچال فریزر 17 فوت امرسان TFH17T، انتخابی هوشمند محسوب می‌شود.

یخچال فریزر امرسان مدل TFH17T

 بررسی یخچال فریزر اسنوا مدل S4-0261

این یخچال فریزر اسنوا با گنجایش 28 فوت (473 لیتر)یک یخچال فریزر مناسب برای خانواده پرجمعیت به حساب می اید.

 یخچال فریزر اسنوا مدل S4-0261 از نوع یخچال فریزر هایی است که بخش یخچال در بالا و بخش فریزر در پایین قرار داشته و توسط یک خط افقی از یک دیگر جداسازی می شوند.

یخچال فریزر اسنوا  مدل S4-0261 کاملا بدون صدا طراحی شده است و سرعت قابل توجه و بالایی در خنک سازی مواد غذایی دارد.

یخچال این  محصول اسنوا 348 لیتر گنجایش داشته که شامل 3 طبقه شیشه ای نشکن در ابعاد 73*82   سانتی متر و یک محفظه پلاستیکی خنک کننده در پایین ترین قسمت یخچال است.

فریزر نیز دارای گنجایش 125 لیتر است که در قالب 3 کشو در ابعاد 82*73 برای انجماد مواد غذایی جداسازی شده است .

 یخچال فریزر اسنوا مدل S4-0261 دارای سیستم تهویه نانو بوده که باعث نگهداری طولانی تر مواد غذایی و میوه و سبزیجات در محفظه خنک کننده می شود.

یخچال فریزر اسنوا مدل مدل S4-0261 کاملا بدون برفک بوده  و نیازی به پاکسازی ندارد ، همچنین این یخچال فریزر دارای سیستم عیب یابی هوشمندی است که در صورت بروز هرگونه مشکل در سیستم موتور این یخچال فریزر ، این سیستم نقص و مشکل را شناسایی و برروی صفحه نمایشگر این یخچال فریزر نمایش می دهد.این یخچال فریزر دارای قابلیت ها وفناوری های جدیدی مانند سیستم  TWIN COOling و کنترل دیجیتالی  لمسی به همراه نمایشگر است.

 یخچال فریزر اسنوا مدل S4_0261

یخچال های ساید بای ساید اسنوا مدل S8-3350SS

یخچال های ساید بای ساید یخچال فریزر هایی با گنجایش بالا هستند که توسط یک خط عمودی به یخچال و فریزر تقسیم شده است.

یخچال های ساید بای ساید دارای ویژگی هایی مانند تعبیه موتور اینورتر ، چراغ های کم مصرف LED  برای تامین نور داخلی ،محفظه نگهداری میوه و سبزیجات ،تجهیز به سیستم یخ ساز و آبریز برروی بدنه ،کنترل پنل های لمسی ، فیلتر های بهداشتی قدرتمند  و سیستم های خنک کننده چندگانه جریان هوا هستند.

یخچال های سای بای ساید جدا از اینکه طرفداران زیادی در بین کاربران لوازم خانگی دارد اما این محصول قیمت بالایی نسبت به یخچال فریزر های دوقلو و یخچال فریزر های بالا و پایین دارد.

یخچال های ساید بای ساید اسنوا مدل S8-3350SS دارای گنجایش 35 فوت ( حدود 773 لیتر )است،عمق این یخچال ساید بای ساید 93 سانتی متر بوده و از این گنجایش 494 لیتر آن به یخچال و 277 لیتر ان به فریزر محصول اختصاص دارد.

ساید بای ساید های اسنوا با جدیدترین تکنولوژی روز جهانی و با توجه به نیاز و اقتصاد خانواده طراحی و تولید شده. همچنین اسنوا  به طراحی و اندازه مناسب محصول توجه زیادی داشته که مناسب برای هر فضا و سلیقه ای باشد.

امروزه مصرف انرژی و برق با توجه به افزایش تعرفه ها به طوری با اهمیت است که دیگر استفاده از کالاهای پر مصرف مقرون به صرفه نیست حتی اگر با کیفیت و دوام باشند.

رتبه انرژی محصولات اسنوا همگی  دررتبه A هستند که کاملا کم هزینه و راندمان بالا هستند.

یخچال های ساید بای ساید اسنوا مدل S8-3350SSدارای سیستم عیب یاب هوشمند بوده که در صورت بروز هرگونه مشکل در موتور این محصول ،به سرعت نقص و مشکل پیش آمده را شناسایی و برروی صفحه نمایشگر  LED  تعبیه شده برروی بدنه  دستگاه نمایش داده می شود.

از خصوصیات این یخچال های ساید بای ساید اسنوا مدل S8-3350SS می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • یخساز نیمه اتوماتیک و اتوماتیک
 • نمایشگر LED و کنترل تاچ اسکرین
 • فیلتر تصفیه هوای نانو سیلور
 • فیلتر تصفیه آب
 • سیستم ضد رطوبت و ضد شبنم
 • حسگر تشخیص نور

بررسی یخچال و فریزر دوقلوی پارس مدل LRDST170WD-FRZNF170

یخچال فریزر دوقلوی پارس مدل LRDST170WD-FRZNF170 یکی از محصولات با کیفیت این برند ایرانی به‌شمار می‌رود.

این یخچال فریزر از نوع یخچال فریزر های دوقلو است ؛ یخچال فریزر های دوقلو گنجایش بیشتری نسبت به یخچال های ساید بای ساید دارند ،به علاوه قیمت این محصولات نسبت به یخچال فریزر های ساید بای ساید مناسب تر است.

این محصول دارای ۲ طبقه و ۱ عدد کشو در قسمت یخچال است. نمایشگری که روی بدنه‌ی یخچال نصب شده است به شما کمک می‌کند تنظیمات دما و عملکرد یخچال را مشاهده کنید.

در قسمت فریزر ۱ طبقه و ۸ کشو قرار گرفته است. این فریزر بدون برفک است اما دارای یخساز اتوماتیک و نیمه اتوماتیک نیست. این یخچال فریزر جزو محصولات کم‌مصرف و دارای نمودار مصرف انرژی آن  B است.

از قابلیت‌های کاربردی این یخچال فریزر می‌توان به اخطار باز ماندن درب و افزایش دما اشاره کرد. به این ترتیب می‌توانید از باز ماندن درب یخچال و خطر اتلاف انرژی جلوگیری کنید.

این یخچال مجهز به فاصله دهنده‌ی پشت محصول تا دیوار است. بنابراین فضای کافی در پشت یخچال وجود دارد و از داغ شدن آن جلوگیری می‌کند.

فیلتر تصفیه‌ی آب، آب‌ سردکن، باز شدن درب از هر دو سمت و لاستیک ضد باکتری دور درب از ویژگی‌های این محصول هستند. به کمک فیلتر بوگیر می‌توانید بدون نگرانی از بوی مواد غذایی مختلف آن‌ها  به مدت طولانی در یخچال نگه‌داری کنید.

یخچال فریزردو قلوی پارس

 بررسی یخچال فریزر امرسان مدلBFN22D/TP

یخچال فریزر امرسان مدل BFN22D/TP یک یخچال فریزر بدون برفک ،و ساخت برند ایرانی و محبوب امرسان است .

این یخچال فریزر با قرار گیری در رده ی A  در مصرف انرژی جزو یخچال های پر بازده و قیمت مناسب برند امرسان است.

گنجایش یخچال فریزر  BFN22D/TP 345 لیتر بوده که 248 لیتر آن ؛ گنجایش یخچال و مابقی گنجایش فریزر دستگاه است.

تعداد طبقات در محفظه خنک کننده این یخچال فریزر امرسان مدل BFN22D/TPعدد طبقه شیشه ای نشکن است و تعداد طبقات تعبیه شده در درب یخچال این محصول نیز 4 عدد می باشد.

از قابلیت های این یخچال فریزر امرسان مدل BFN22D/TP می توان به سیستم عیب یاب هوشمند ،سیستم کاهش دهنده مصرف انرژی ، کارکرد مجزای فریزر ،سیستم کاهش دهنده انرژی اشاره کرد.

این یخچال فریزر امرسان مدلBFN22D/TPبا سیستم کمپرسور کار میکند و گاز خنک کننده  R134A   در آن جریان دارد .

حالت اقتصادی تعبیه شده در این یخچال فریزر به این صورت است که در طول 24 ساعت ، این یخچال توانایی انجماد 4.5 کیلوگرم را دارد.

سیستم کنترل کننده این یخچال فریزر الکتریکی بوده و از طریق صفحه نمایشگر موجود می توانید کلیه اطلاعات مربوط به یخچال فریزر را مشاهده کنید.

 

یخچال فریزر امرسان مدل bfn22d

بررسی یخچال فریزر دوقلو یخساران مدل مروارید

یخچال فریزر دوقلو مدل مروارید با کد NR19-NF19 یکی از محصولات شرکت ایرانی یخساران میباشد که در سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه شده است.

این یخچال فریزر دوقلو دارای دستگیره هایی آسان باز شو برای نهایت راحتی در باز کردن درهاست. یخچال فریزر دوقلو مدل مروارید با کد NR19-NF19 با ۲ نوع برد به بازار عرضه شده است. یکی برد لمسی، و دیگری برد معمولی. تفاوت ظاهری بین مدل لمسی و مدل معمولی این دستگاه فقط در شکل پنل آن میباشد که در یخچال مدل مروارید یخساران با برد لمسی، پنل به صورت باریک و کشیده بر روی یخچال تعبیه شده، ولی در مدل معمولی، پنل تعبیه شده روی یخچال کشیدگی کمتری داشته و باریک نیز نمیباشد.

دستگیره های اهرمی تعبیه شده در این یخچال باعث حداکثر میزان راحتی در زمان باز کردن در میباشد. نور LED رنگی چشم نوازی که در این دستگاه استفاده شده واقعاً جلوه بی نظیری برای این یخچال خلق کرده است. سیستم گردش هوای چندگانه تعبیه شده در این محصول، باعث تازگی بلندمدت مواد غذایی داخل یخچال شده و ماندگاری آنها را چندبرابر خواهد کرد. همچنین این محصول مجهز به آبسردکنی با کیفیت میباشد که آبی گوارا به شما تحویل میدهد. لازم به ذکر است طبقات شیشه ای نشکن تعبیه شده در این محصول باعث میشود که حداکثر میزان محافظت از طبقه ها صورت بگیرد و بدون هیچگونه نگرانی از شکستگی میتوانید به راحتی از یخچال خود استفاده کنید. در نهایت این یخچال فریزر، انتخاب بسیار مناسبی برای خانواده ها بحساب می آید.

ویژگی های این یخچال فریزر مدل مروارید شامل موارد زیر میشود:

 • مجهز به کمپرسور کم مصرف
 • سیستم کنترل هوشمند
 • سیستم گردش هوای چند گانه
 • آبسردکن
 • لامپ LED
 • طبقات شیشه ای نشکن
 • قفل آبسردکن

ویژگی‌های فریزر مدل یخچال فریزر یخساران مدل مروارید :

 • مجهز به کمپرسور کم مصرف
 • دارای سیستم انجماد سریع
 • سیستم کنترل هوشمند
 • سیستم گردش هوای چند گانه
 • دارای یخ ساز دستی

 یخچال فریزر یخساران مدل مروارید

بررسی یخچال فریزر های دوقلو الماس

یخچال فریزر دوقلو یخساران مدل  الماس یکی از محصولات شرکت یخساران است  که با طراحی زیبا و منحصر به فرد تولید و به بازار عرضه شده است. گنجایش یخچال این محصول 431 لیتر و گنجایش فریزر آن 310 لیتر می باشد. تعداد طبقات یخچال در یخچال فریزر دوقلوی یخساران، 6 عدد بوده و این طبقات از جنس شیشه نشکن هستند که کشوی مخصوص میوه و سبزیجات نیز در قسمت پایین طبقات در نظر گرفته شده است.

 فریزر این محصول مجهز به تکنولوژی نوفراست و با 7 کشو به صورت مجزا در آمده است که سیستم انجماد سریع در فریزر، باعث شده تا مواد غذایی در کوتاه ترین زمان منجمد شوند و سیستم گردش هوای اجباری موجب حرکت هوای سرد در تمامی نقاط فریزر می شود. همچنین این یخچال فریزر مجهز به پنل کنترل دیجیتال و با ظاهر آینه مانند است که از طریق آن می توان تنظیمات دستگاه را کنترل نمود. یخچال فریزر دوقلو یخساران مدل  الماس  دارای کمپرسور کم مصرف بوده و به لحاظ مصرف انرژی در رده A قرار می گیرد. 

 

یخچال فریزر دوقلو الماس

 سخن آخر ونتیجه گیری کلی

یخچال فریزر ها یکی از مهم ترین اختراعات بشر، در راستای زندگی آسان تربوده است.

انسان اولیه در راستای نگهداری طولانی مدت مواد غذایی خود ، راهکار ها و دستورالعمل های زیادی انجام داده است از جمله ایجاد حفره در یخ و برف که البته عمر این یخچال های خلاقانه  بسیار کوتاه بوده و در مناطق گرم و خشک امکان پذیر نبوده .

بعد ها در سرزمین ایران و توسط یکی از پادشاهان کشور، فضایی معماری تحت عنوان یخچال ها ساخته می شود .این  ساختمان کوچک متشکل از یک طاق یک استخر و یک حصار بلند است،در مرکز این یخچال ها استخری قرار داشته که در طول زمستان یخ بسته و حصار تعبیه شده در جنوب غربی این استخر از آب شدن یخ های استخر جلوگیری میکند، این نوآوری و خلاقیت ایرانیان در ساخت یخچال های عظیم باعث شد تا مردم شهرهای گرم ایران در طول فصول  تابستان و بهار تا زمستان بعدی از نعمت آب خنک بهره مند شوند.

اندکی بعد در امریکا ، یک مخترع انگلیسی ،یخچال های برقی را اختراع کرد، البته در آن زمان یخچال های نفتی در ایران رواج پیدا کرده بود .45سال بعد از اختراع یخچال ها  در آمریکا ، یخچال های برقی در ایران رواج پیدا کرده و اولین خط تولید یخچال های ایرانی فیلور در تهران راه اندازی شد .

امروزه یخچال فریزر های ایرانی در رقابت بایخچال فریزر های تولید شده با برند های خارجی هستند .

یخچال فریزرها مهم ترین محصولات خانگی به شمار می آیند که تا سالها امکان تعویض آن وجود ندارد، به همین علت در خرید این محصول لازم است تا نکات زیر را در نظر بگیریم .

ابتدا لازم است با مکانیزم خنک سازی دریخچال ها آشنا شویم .فرایند خنک سازی یخچال ها براساس قانون دوم ترمودینامیک است در واقع مایع موجود در لوله های یخچال بخار شده و بخار ایجاد شده از این مایعات پس از انبساط نیازمند یک انرژی جنبشی است . نیروی لازم جهت انرژی جنبشی ذرات از گرمای مواد غذایی موجود در درون محفظه یخچال گرفته شده و در نتیجه مواد غذایی گرمای خود را از دست داده و سرد می شوند. پس از آشنایی با فرایند خنک سازی در یخچال فریزرها درمی یابیم که لازم  است به دنبال یخچال فریزر اینورتر با کمپرسور خطی باشیم یا یخچال فریزر های قدیمی پرسروصدا با کمپرسور های قدیمی.

دومین نکته در انتخاب یخچال فریزرها بحث هزینه و ابعاد مورد نظر یخچال فریزر است.یخچال های ایرانی نسبت به مدل های قدیمی قیمت مناسب تری دارند ،البته شاید فکرکنید که قیمت پایین محصولات ایرانی در کیفیت و کارایی این محصولات تاثیر گذاشته است اما لازم است این نکته را در نظر بگیرید که تولید کنندگان داخلی در صدد هستند تا محصولات خود رااز نظر کیفیت هم رتبه و هم سطح محصولات خارجی قرار دهند و در این زمینه تا میزان چشمگیری موفق بوده اند.

پس از مشخص کردن بودجه خود حال لازم است تا یخچال فریزرهایی با ابعاد و گنجایش مورد نظر خود را از سایر مدل ها جدا کنید.

 معمولا پیشنهاد فروشندگان برای خانواده های 2 نفره گنجایش 250 تا 380 لیتر ، برای خانواده های 3 تا 4نفره 350 تا 530 لیتر و برای خانواده هایی با بیش از 5 نفر جمعیت  یخچال فریزر هایی با مجموع گنجایش 440  لیتر را پیشنهاد می دهند، البته میزان گنجایش انتخابی شما جدا از تعداد افراد خانوار به فاکتور هایی مانند میزان خرید شما و میزان فضای لازم برای ذخیره و انجماد مواد غذایی نیز بستگی دارد.

بعداز انتخاب گنجایش مورد نظرخود گزینه های متفاوتی از انواع یخچال فریزر های بالا پایین ، یخچال فریزر های توکار ، یخچال فریزر های سه در فرانسوی ، یخچال فریزر های اید بای ساید ویخچال فریزر های دوقلو در مقابل شما قرار میگیرد.

 حال نوبت این است که ببینید از یخچال فریزر خود انتظار چه قابلیت ها و ویژگی هایی دارید.

ویژگی های و قابلیت های به کاررفته در یخچال فریزرها در قیمت آنها تاثیر گذار است اما یخچال فریزرهای تولیدی کشورمان قابلیت هایی بیش از قیمت مورد نظر شما در یخچال فریزر های خود قرار داده اند.

از جمله قابلیت های به کاررفته در اکثر یخچال فریزر های جدید می توان به :آبسردکن و یخ ساز ، سیستم کنترلگر دما ،تعداد طبقات،نمایشگر و آلارم ، کنترل برفک زدایی و تصفیه هوا ، فیلتر های بهداشتی تعبیه شده اشاره کرد.

 مهم ترین فاکتور در انتخاب یخچال فریزرها در نظر گرفتن میزان برق مصرفی در آنها و رتبه آنها در رده بندی مصرف انرژی است . همانطور که میدانید یخچال فریزرها جزو محصولات پر مصرف خانگی به حساب می ایند که سهم زیادی از برق مصرفی هر ماه هر خانه  را به خود اختصاص داده است .امروزه با توجه به فناوری های به کار رفته در اکثر یخچال فریزر های ایرانی ، این محصولات در دسته محصولات کم مصرف قرار گرفته و دارای رده انرژی A تا +++A هستند.

پس از در نظر گرفتن تمام موارد بالا حال می توانید فاکتور زیبایی را در انتخاب یخچال فریزرهای خود در نظر بگیرید.

امروزه برند های داخلی زیادی در زمینه تولید یخچال و فریزر فعالیت دارند ، اما برند های موفق و شناخته شده در تولید این محصولات برند های یخساران ، دونار ، تهران سبحان ، ارج ، فیلور ، هیمالیا ، پارس ، برفاب ، اسنوا ، الکتروسان ، سیلوان ، پاکشوما ، الکترواستیل ، امرسان هستند.

در این مقاله سعی کردیم تا بهترین یخچال فریزر های این برند ها را معرفی و ویژگی ها وقابلیت های آنها را مورد بررسی قرار دهیم تا خوانندگان این مقاله بتوانند بهترین یخچال فریزر ایرانی را براساس فاکتور های خود انتخاب کنند.

 امیدواریم مطالب فوق برای شما مفید واقع شده باشد و از خواندن آن لذت برده باشید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.