۰
در هنگام خرید قاشق و چنگال به چه نکاتی توجه کنم؟

 

نکات مهم در خرید قاشق و چنگال

اگر قصد خرید قاشق و چنگال را داشته باشید و برای آن اقدام کنید با تنوع بالای محصولات مواجه می‌شوید. گرچه همین امر باعث می شود انتخاب بهتری داشته باشید اما گاهی تنوع بالا باعث می شود در میان انبوه طرح ها و مدل ها نتوانید مدل مورد نظر و محبوب تان را پیدا کنید و دچار کلافگی شوید. برای اینکه راحت تر به خرید قاشق و چنگال برای جهیزیه یا برای خانه تان بپردازید و راحت تر بتوانید سرویس قاشق و چنگال مورد نظرتان را انتخاب کنید نکاتی را برایتان جمع آوری کرده‌ایم. با رعایت این نکات می توانید یک خرید قاشق و چنگال آسان را تجربه کنید و در نهایت هم از سرویس قاشق و چنگال تان لذت ببرید پس نکات زیر را با ما دنبال کنید.

قاشق و چنگال ناب استیل

 

ویژگی های قاشق و چنگال باکیفیت

فراموش نکنید که در طول روز ما بیش از هر چیز دیگری از قاشق و چنگال استفاده میکنیم پس لازم است قاشق و چنگال های با کیفیتی تهیه کنیم که سال‌ها برای ما کار کند و خراب نشود. بگذارید به عنوان اولین نکته برای خرید قاشق و چنگال بگویم که که قبل از اینکه به سراغ خرید قاشق و چنگال بروید گشتی در اینترنت بزنید و اطلاعات مختصری در خصوص رنج قیمت های سرویس قاشق و چنگال به دست آورید. به این ترتیب به اطلاعاتی در خصوص محدوده قیمتی که میتوانید برای خرید سرویس قاشق و چنگال هزینه کنید دست پیدا می کنید. با این کار در هنگام خرید قاشق و چنگال در محدوده مشخصی به دنبال سرویس مناسب تان خواهید گشت. اینطور دیگر وقت زیادی صرف مشاهده سرویس هایی که به هیچ عنوان با بودجه شما سازگاری ندارد نخواهید کرد و در عوض بهترین انتخاب را در میان سرویس های متناسب با پولی که دارید و هزینه‌ای که میخواهید صرف کنید خواهید داشت.  

نکته قبلی که برایتان شرح دادیم یعنی همان گشتن در اینترنت یک فایده دیگر هم در خرید قاشق و چنگال برای شما دارد و آن این است که اطلاعاتی در خصوص برند هایی که سرویس قاشق و چنگال های متناسب با بودجه شما دارند هم به دست می آورید. اینطور می توانید وقتی به فروشگاه‌های خرید سرویس قاشق و چنگال می روید مقایسه ایی را بین برند هایی که از آنها اطلاعات مفید دارید انجام دهید و اینطور شانس انتخاب سرویس با کیفیت و عالی را افزایش می دهید. به علاوه می توانید در سایت های مختلف نظرات مثبت و منفی افرادی که قبلاً از این برندها خرید قاشق و چنگال  را انجام داده اند مشاهده کنید و به این ترتیب گول تبلیغات و زرق و برق برندها را هم نخورید.

 این نکته را هم باید بدانید قاشق و چنگال ها در سرویس های دوازده نفره به فروش می‌رسند پس در ابتدا برآوردی از میزان نیازتان به قاشق و چنگال و فضای خانه تان داشته باشید تا بتوانید راحت تر انتخاب کنید. ممکن است شما به تعداد بیشتری قاشق و چنگال احتیاج داشته باشید. در آن صورت لازم است دو دست قاشق و چنگال خریداری کنید. پس باید به هزینه آن هم توجه کنید.

 پس از شرح نکات بالا لازم است یک نکته دیگر را هم تاکید کنیم که در خرید قاشق و چنگال حتماً توجه کنید سرویسی که خریداری می کنید شامل چه ابزاری است؟ احتمال دارد مجبور باشید چند تکه دیگر به صورت تکی خریداری کنید و به سرویس قاشق و چنگال خود اضافه کنید. اینطور در مهمانی ها یا مناسبت های مختلف که نیاز به تعداد بیشتر از ابزار مختلف دارید دچار درماندگی نمی‌شوید و ابزار لازم را در اختیار دارید. حتی گاهی ممکن است سرویس قاشق و چنگال دارای ابزاری باشد که شما به آنها نیاز ندارید و ترجیح می دهید به جای خریداری ابزار بی استفاده از آنهایی که برایتان پرکاربرد ترند تعداد بیشتری داشته باشید. برای این کار هم می‌توانید یا سرویس را به طور جداگانه و تکی ترکیب کنید و یا در صورت موافقت فروشنده ابزار های مورد نیازتان را جایگزین کنید.

 این را هم می دانید که سرویس های قاشق و چنگال خصوصاً سرویس هایی که برای جهیزیه عروس کاربرد دارد بعضاً دارای کنسول به جای جعبه هستند توجه کنید اگر شما فضای کوچکی دارید و امکان قرار دادن کنسول برای قاشق و چنگال را ندارید هنگام خرید قاشق و چنگال جهیزیه، هزینه اضافی برای خرید کنسولی که هرگز نمی توانید استفاده کنید نپردازید.

قاشق و چنگال ناب استیل

 

مزایای خرید آنلاین قاشق و چنگال

در قسمت قبل در خصوص فواید جستجو در اینترنت، قبل از اقدام به خرید قاشق و چنگال برایتان نکاتی را بیان کردیم. در اینجا می خواهیم به شما بگوییم اگر قصد خرید قاشق و چنگال داشته باشید می توانید بدون مراجعه به فروشگاه ها و تنها با جستجو در اینترنت و سایت های مختلف سرویس مورد نظرتان را خریداری کنید. شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شود که خرید قاشق و چنگال به صورت اینترنتی چه تفاوت هایی با خرید حضوری آن و چه مزایایی نسبت به خرید حضوری آن دارد؟ 

هنگام خرید قاشق و چنگال اینترنتی شما این امکان را دارید که به سادگی در میان انواع طرح ها و مدل ها و با بودجه های مختلف سرویس مورد نظرتان را پیدا کنید. همینطور  تنوع بیشتری در محدوده مورد نظرتان داشته باشید. همچنین تصاویر مناسبی از طرح ها و مدل های سرویس قاشق و چنگال در اختیار شما قرار دارد که شما را از مراجعه حضوری برای خرید قاشق و چنگال بی نیاز می کند. یعنی شما در فضای اینترنت هم میتوانید به سادگی ویژگی های مختلف سرویس قاشق و چنگال را بررسی کنید و هم اینکه تصویری دقیق و گویا از طرح و مدل آن در دست داشته باشید و بتوانید به راحتی انتخاب کنید. این اولین مزیتی است که خرید قاشق و چنگال از وبسایت ها برای شما دارد. 

مزیت بعدی خرید قاشق و چنگال به صورت اینترنتی این است که سایت های اینترنتی توضیحاتی را در خصوص اجناس خود به مشتری می دهند که در بسیاری موارد به ذهن ما به عنوان خریدار و مشتری نمی رسد. فروشندگان فروشگاه های حضوری هم به دلیل تعداد زیاد مشتریان ممکن است وقت توضیح دادن این ویژگی ها را نداشته باشند و یا فراموش کنند. فروشگاه های اینترنتی این امکان را فراهم می کنند که به راحتی تمام خصوصیات محصول برای مشتری توضیح داده شود.

 همینطور اغلب فروشگاه های اینترنتی ضمانت هایی برای فروش شان در نظر گرفته اند که شما با خیال راحت خرید قاشق و چنگال را انجام دهید و مطمئن باشید اگر در خریدتان اشتباه کرده بودید و محصولی که تحویل گرفتید با آنچه سفارش داده اید مغایرت داشت کالا را مرجوع کرده و سفارش خود را مجدداً دریافت کنید. پس از این  بابت هم نگرانی نخواهید داشت. 

همچنین موجودی کالاها در فروشگاه های اینترنتی خرید قاشق و چنگال بیشتر از فروشگاههای حضوری است و این احتمال که پس از انتخاب سرویس مورد نظرتان با اتمام موجودی مواجه شوید در مورد فروشگاههای اینترنتی کمتر است. حتی اگر موجودی تمام شده باشد در همان ابتدا سایت به شما تذکر می‌دهد تا شما آن گزینه را از انتخاب های تان حذف کنید.

 

بهترین راه تشخیص اصل بودن قاشق استیل 

قبل از توضیحات درباره خرید قاشق و چنگال شاید برایتان جالب باشد که بدانید در گذشته از فلز نقره برای ساخت قاشق و چنگال استفاده می شد. اما رفته رفته با استفاده گسترده ای که قاشق و چنگال در زندگی روزمره ایرانیان پیدا کرد همینطور افزایش قیمت فلز نقره استفاده از این فلز برای ساخت قاشق و چنگال کنار گذاشته شد.

اگر سری به فروشگاه ها و مراکز خرید قاشق و چنگال بزنید می بینید امروزه از استیل برای ساخت قاشق و چنگال استفاده می شود استیل آلیاژی از فولاد است که خواص ضد زنگ دارد. استیلی که برای ساخت قاشق و چنگال مورد استفاده قرار می گیرد علاوه بر ترکیبات اصلی خود آلیاژ مقادیر بیشتری کروم، نیکل، تیتانیوم و ... دارد که باعث می‌شود خواص ضد خوردگی و ضد زنگ زدگی پیدا کند و تغییر رنگ در آن کاهش یابد. استیل اصل در برابر خوردگی مقاومت بالایی دارد، بسیار با دوام است. همچنین در برابر حرارت مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد و تغییراتی مثل تعویض رنگ یا زنگ زدگی و غیره را نشان نمی دهد. همینطور شکل پذیری بالایی دارد از این رو برای ساخت قاشق و چنگال مناسب است. به علاوه استیل به محیط زیست آسیب نمی زند و برای طبیعت قابل بازیافت است و برای خرید قاشق و چنگال مناسب است.

 ویژگی های گفته شده برای  آلیاژ استیل بود حالا ببینیم که چطور تشخیص دهیم قاشق و چنگالی که میخریم از جنس استیل اصل است.

برای تشخیص استیل اصل در هنگام خرید قاشق و چنگال یک راه سریع و مطمئن وجود دارد و آن راه استفاده از آهن رباست. کافی است یک تکه آهن ربا با خود برای خرید قاشق و چنگال همراه داشته باشید و آن را به قاشق و چنگالی که می‌خواهید خریداری کنید بچسبانید. اگر آهنربا به قاشق بچسبد نشان دهنده این است که قاشقی که می خواهید خریداری کنید استیل اصل است. چرا که استیل آلیاژی از آهن است که حاوی مقدار زیادی کروم می باشد.

 اما اگر آهن ربا جذب نشد به معنی این است که در آلیاژ مقداری آلومینیوم استفاده شده است و این آلیاژ دیگر استیل اصل نیست.

 راه های دیگری هم که وجود دارد چندان بی ضرر و ارزان نیستند. چرا که باید قید یک قاشق را بزنید و روی آن هیدروکلریک اسید بریزید. تغییر رنگ تغییر رنگ آلیاژ تحت تاثیر هیدروکلریک اسید نشان دهنده آن است که قاشق مورد نظر شما استیل اصل است. البته واضح است که استفاده از یک قطعه آهن ربا به مراتب ارزان تر و به صرفه تر است. پس بهتر است به سراغ آزمایش هیدروکلریک اسید نروید و از همان آهنربا استفاده کنید خصوصا در هنگام خرید قاشق و چنگال.

 

سرویس قاشق چنگال مات بهتر است یا براق؟

سرویس های قاشق و چنگالی که هنگام خرید قاشق و چنگال می بینید دو دسته هستند. هم در هم سرویس های براق در بازار موجود است و هم سرویس های مات. می خواهیم بررسی کنیم کدام یک از این سرویس ها بهتر است؟ و اصلاً این سرویس ها چه تفاوتی باهم دارند؟

 لازم است بدانید قاشق چنگال های مات یا براق در اساس تفاوتی با یکدیگر ندارند و صرفاً به دلیل تنوع محصول، شرکت های تولید کننده قاشق و چنگال انواع مات و براق را تولید می کنند تا شما برای خرید قاشق و چنگال گزینه های بیشتری داشته باشید. هدف این است که هر چه بیشتر با سلیقه مشتریان همراه شوند. در واقع این تفاوت فقط به سلیقه شما برمی گردد. توجه کنید سرویس های قاشق چنگال براق نمای زیبایی سفره شما می دهند و نور را منعکس کرده و تلالو زیبایی بر سفره ایجاد می کنند که ممکن است برای شما جذاب باشد. اما با این وجود به مراقبت بیشتری نیاز دارند. چرا که هم لکه و هم خط و خش را بیشتر از انواع مات نشان می‌دهند. بنابراین برای خرید قاشق و چنگال به این نکته دقت کنید که اگر شما نمی توانید پس از هر بار شستشو قاشق و چنگال هایتان را خشک کنید و یا در برابر ایجاد خط و خش بسیار مراقب باشید شاید بهتر باشد قید جذابیت بیشتر قاشق چنگال های براق را بزنید و به سراغ همان قاشق چنگال های مات بروید. چرا که آنها هم لکه ها را کمتر نشان می دهند و هم در برابر نمایش خطوط ایجاد شده نمای بهتری دارند و کمتر خش ها را نشان می دهند.

 از طرفی هم ممکن است سادگی و شکیلی قاشق های مات را نسبت به قاشق‌های براق ترجیح دهید و علاقه‌ای به اینکه قاشق چنگال تان برق بزند نداشته باشید. در این صورت می توانید از میان مدل های بسیار متنوع، جدید و زیبای قاشق های مات یک سرویس جذاب برای خرید قاشق و چنگال خودتان انتخاب کنید.

 این نکته را هم بدانید که قاشق و چنگال های مات و شفاف از نظر مقاومت در برابر ماشین ظرفشویی تفاوتی با هم ندارند و هر دو دسته را می توانید به راحتی در ماشین ظرفشویی بشویید. شست و شو در ماشین ظرفشویی آسیبی به قاشق و چنگال های تان نمیزند تنها ممکن است با مرور زمان کمی خش روی قاشق های مات ایجاد کند. اگر هم تحت هیچ شرایطی نمی توانید قید برق زدن قاشق چنگال های تان را بزنید ایرادی ندارد. ما به شما می‌گوییم چطور از آنها مراقبت کنید.

 برای لذت بردن از برق قاشق چنگالهای روی سفره باید پس از هر بار استفاده آنها را با اسکاچی نرم بشویید. به هیچ وجه از اسکاچ های زمخت برای شستشوی قاشق و چنگال های براق استفاده نکنید. همینطور هرگز به سراغ سیم‌ظرفشویی نروید. پس از شستشو هم حتماً باید قاشق و چنگال ها را با دستمال خشک کنید و هرگز آنها را برای خشک شدن در محیط رها نکنید. چرا که لکه آب حالت زشتی روی قاشق های تنه ایجاد می کند.

قاشق و چنگال ناب استیل

 

مشخصات قاشق و چنگال خوب

 به این نکته فکر کرده‌اید که چه ویژگی‌هایی را هنگام خرید قاشق و چنگال باید در نظر بگیرید تا یک سرویس با کیفیت داشته باشید. در اینجا قصد داریم چند مورد از ویژگی های قاشق و چنگال خوب و با کیفیت به شما معرفی کنیم تا این نکات را هنگام خرید قاشق و چنگال در نظر بگیرید و بهترین انتخاب را داشته باشید. در نظر گرفتن این نکات بسیار برای خرید قاشق و چنگال خوب ضروری است.

در ابتدا باید به سراغ جنس قاشق و چنگال خوب برویم همانطور که قبلاً هم گفتیم قاشق و چنگال خوب از جنس استیل اصل ساخته شده است. استیل آلیاژی از آهن بر پایه کروم است و ویژگی‌های نظیر ضد زنگ و ضد حرارت بودن دارد. اگر دقت کرده باشید پیش تر در همین مقاله در خصوص روش شناسایی استیل اصل را به شما توضیح دادیم.  همین روش را هنگام خرید قاشق و چنگال به کار ببرید تا مطمئن شوید قاشق و چنگالی که می‌خرید استیل اصل است. آنگاه می توانید مطمئن باشید قاشق و چنگال تان کیفیت بالایی دارد.

 همینطور روی بدنه قاشق و چنگال استیل اصل اعدادی درج شده است که بیانگر کیفیت استیل است. اگر روی بدنه سرویس قاشق و چنگال انتخابی‌تان ۱۰.۱۸ نوشته شده بود سرویس مورد نظر برای خرید قاشق و چنگال کیفیت بالایی دارد و می‌توانید با خیال راحت آن را خریداری کنید. این راهم بد نیست بدانید این اعداد نشانگر درصد کروم و نیکل در آلیاژ استیل است. عدد ۱۸ مربوط به کروم عدد ۱۰ مربوط به نیکل است. در آلیاژ استیل کروم وظیفه ضد خوردگی و نیکل و وظیفه ضد زنگ ساختن آلیاژ را برعهده دارد.

ویژگی بعدی که قاشق چنگال باکیفیت دارد این است که که عموماً سنگین وزن است. چراکه استیل آلیاژی از آهن بوده و آهن فلزی سنگین است. اگر سرویس قاشق چنگالی که انتخاب کرده اید سبک وزن باشد این احتمال وجود دارد در آلیاژ آن آلومینیوم به کار رفته باشد که فلزی سبک وزن است. آلومینیوم کیفیت قاشق چنگال را به شدت پایین می آورد.

 

یک سرویس قاشق و چنگال شامل چه چیزهایی است؟

قبل از اینکه به خرید سرویس قاشق و چنگال بروید باید نکاتی را در خصوص ابزارهایی که در این سرویس ها وجود دارد بدانید تا اگر شرایط خاصی قرار است در نظر بگیرید از همین اول به آن فکر کنید. گرچه سرویس های قاشق و چنگال به طور کلی از سرویس‌های چهار نفره شروع می شود اما معمولاً سرویس های قاشق چنگال با کیفیت خصوصاً سرویس هایی که برای جهیزیه عروس استفاده می‌شود و در مراکز خرید قاشق و چنگال موجود است از ۱۲ نفر شروع می شوند. اما به هر حال به این نکته توجه کنید که کم تعداد ترین سرویس های قاشق و چنگال سرویس های چهار نفره هستند که به آنها ۲۰ پارچه گفته می شود. همچنین توجه کنید در اینجا پارچه واحدی است که به عنوان واحد شمارش برای اجزای یک سرویس قاشق و چنگال به کار برده می شود. این سرویس های ۱۲ و ۲۴ نفره می‌توانند جعبه های معمولی داشته باشند یا جعبه های سامسونت و یا حتی کنسول های بزرگ که روی قیمت آنها موثر است. اما به هر حال همه این سرویس ها دارای اقلام مشابهی هستند که شامل انواع قاشق، چنگال، کارد و ابزار سرو غذا است.

 انواع قاشق هایی که در سرویس های قاشق و چنگال که شما برای خرید قاشق و چنگال جهیزیه تان انتخاب میکنید وجود دارد شامل: قاشق غذا خوری، قاشق سوپ خوری، قاشق شربت خوری و قاشق چای خوری است.

 همینطور انواع چنگال شامل چنگال غذاخوری، چنگال سالاد، چنگال دسر، چنگال سرو ماهی و یا استیک است.

 همینطور در سرویس های قاشق و چنگال کارد غذاخوری، کارد کره خوری، کارد مخصوص سرو ماهی و کارد مخصوص سرو استیک وجود دارد. 

سرویس قاشق و چنگال همچنین 1 یا ۲ عدد ملاقه، کفگیر، قاشق بزرگ برای کشیدن خورشت و چنگال بزرگ برای کشیدن غذاهایی مثل مرغ یا ماهی وجود دارد. همانطور که مشخص است بسیاری از ابزار هایی که در سرویس های قاشق و چنگال وجود دارد بی استفاده هستند. اگر نمی‌خواهید برای ابزارهایی که به آنها نیاز ندارید هزینه کنید باید به جای خرید قاشق و چنگال به صورت سرویس ابزار های مورد نیازتان را به طور جداگانه و تکی تهیه کنید. اگر هم به تعداد بیشتری از برخی ابزار ها نیاز دارید همان موقع به طور تکی خریداری کنید چرا که بعدها ممکن است برای پیدا کردن آن مدل به مشکل بخورید. 

 اگر دقت کرده باشید کارد میوه خوری هم که در سبک زندگی ایرانی بسیار هم پرکاربرد است، در سرویس قاشق و چنگال وجود ندارد. بنابراین سرویس کار خوری را هم باید جداگانه و متناسب با طرح سرویس همان موقع خرید قاشق و چنگال تهیه  کنید.

محتویات سرویس قاشق و چنگال برای خرید قاشق و چنگال مهم است.

قاشق چنگال ناب استیل

 

نحوه چیدن قاشق چنگال بر روی میز

یکی از مواردی که اخیراً طرفداران بسیاری پیدا کرده است چیدمان رسمی میز است. با توجه به اهمیت روز افزونی که به این سبک از چیدمان پیدا کرده است لازم است هر خانم ایرانی خصوصاً هر نوعروس که قصد تشکیل خانه و خانواده دارد  با اصول و روش های آن آشنا شود تا بتواند میز های رسمی با چیدمان بسیار زیبا داشته باشد. برای این کار نیاز به خرید قاشق و چنگال خاص و ویژه ای نیست. بدین ترتیب میتواند به بهترین نحو از مهمانان خود پذیرایی کنند. برای این کار لازم است میز ناهارخوری را برای صرف غذا با همان ابزاری که داریم و خرید قاشق و چنگال که به صورت سرویس انجام داده ایم، اما به شیوه ای خاص تزئین کنیم. قرار دادن چند شاخه گل روی میز می تواند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و جذابیت میز برای صرف غذا داشته باشد. این کار باعث می‌شود مهمانان تان از صرف غذا کنار شما لذت بیشتری ببرند.

 در این سبک از چیدمان میز، بیشترین ابزاری که اهمیت دارد قاشق، چنگال و کارد است. در این قسمت ما اصول قرار دادن قاشق و چنگال و کارد روی میز را به شما خواهیم گفت.

 برای چیدن میز غذا ابتدا مقابل هر صندلی یک بشقاب بگذارید. حالا قرار است قاشق، چنگال و کارد که در هنگام خرید قاشق و چنگال تهیه کرده ایم را اطراف آن قرار دهیم. بنابراین ابتدا در سمت راست بشقاب کارد را طوری که لبه تیز آن به سمت بشقاب باشد بگذارید سپس در سمت راست کارد قاشق را قرار دهید. چنگال باید سمت چپ بشقاب باشد. به این ترتیب که در سمت چپ بشقاب چنگال غذا خوری و سمت چپ چنگال غذاخوری، چنگال سالاد خوری قرار داده می شود.

چیدمان قاشق و چنگال روی میز نیاز به خرید قاشق و چنگال متفاوتی ندارد.

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.