۰
نکات طلایی خرید یخچال های ساید بای ساید که نمیدانستید

 از یخچال فریزر ها میتوان به عنوان یکی از موثرترین اختراعات بشریادکرد ،از این ابزار برای نگهداری مواد غذایی وفریز کردن موادی که امکان فاسد شدن آن ها است استفاده می شود.

باپیشرفت تکنولوژی امروزه یخچال های متنوعی در بازار وجود دارد که هرکدام بسته به ظرفیت و کاربرد خود طرفداری دارند.

دراین مقاله به معرفی یخچال های ساید بای ساید  پرداخته ایم و سعی کرده ایم تا سوالات و ابهامات لازم در مورد این مدل از محصولات را روشن سازیم.

این مقاله یک راهنمای جامع برای شناخت یخچال های ساید بای ساید و نکات لازم برای خرید یخچال های ساید بای ساید است.

برای مقایسه و خرید انواع یخچال و فریزر اینجا را کلیک کنید

 دراین مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

 • یخچال ساید بای ساید چه فرقی باسایر یخچال فریزر ها دارد؟
 • انواع یخچال های ساید بای ساید
 • اولین یخچال ساید بای ساید برای اولین بار توسط کدام برند به دنیا معرفی شد؟
 • چه ویژگی هایی یخچال های ساید بای ساید را از دیگر مدل های یخچال متمایز میکند؟
 • سیستم خنک کننده در یخچال های ساید بای ساید به چه صورت است؟
 • یخچال های ساید بای ساید از چه قطعاتی تشکیل شده است؟
 • نکات مهم درانتخاب یخچال های ساید بای ساید چیست؟
 • بهترین یخچال های سایدبای ساید ایرانی کدام مدل ها هستند؟

ساید بای سایدها ، یخچال هایی مطابق با تکنولوژی روز هستند ،که توسط یک خط عمودی به دو قسمت یخچال و فریزر تقسیم بندی شده اند،این یخچال ها مشابه یخچال فریزر های دوقلو بوده ولی برخلاف یخچال فریزر های دوقلو که قابلیت استفاده ی جداگانه نیز دارند ،به یکدیگر چسبیده هستند.

باگذشت زمان ،یخچال های ساید بای ساید در طرح ها و مدل های مختلفی به بازار عرضه شده و امروزه طیف وسیعی از این مدل یخچال و فریزر از برندهای داخلی و خارجی را  در بازار لوازم خانگی مشاهده میکنیم.

یخچال های  ساید بای ساید ،علاوه بر زیبایی و حس مدرنتیه ای که به سبک چیدمان آشپزخانه ها میبخشیدند  با اختصاص دادن دو بخش مجزا به یخچال و فریزر فضای بسیار وسیعی برای ذخیره و نگهداری موادغذایی داخل یخچال و فریزر را فراهم آورده اند.

یخچال های ساید بای ساید دارای انواع مختلفی می باشد برای مثال ؛ یخچال های ساید بای ساید DOOR_IN_DOOR با طراحی خاص و منحصر به فرد  .این مدل از یخچال های ساید بای ساید در واقع از یک  درب اضافه بر روی درب اصلی یخچال  بهره مند هستند که فضای ذخیره سازی مواد غذایی و نوشیدنی ها را وسیع تر کرده و طراحی خاص  آنها  به ظاهر یخچال  زیبایی بخشیده می بخشد.

در یک سری از یخچال های ساید بای ساید به جای درب دوم از یک درب کوچک به نام هوم بار HOMEBAR استفاده می شود که محل مناسبی برای نگهداری بطری ها است .

از دیگر مدل های یخچال های ساید بای ساید می توان به یخچال های فرنچ اشاره کردکه ترکیبی از یخچال های ساید بای ساید با یخچال فریزر های بالا و پایین است.

با پیشرفت تکنولوژی و پس ازگذشت  مدتی طولانی از  طراحی و عرضه یخچال فریزر های بالا و پایین در بازار لوازم خانگی ،برای اولین بار در سال 1979 برند الجی  یخچال فریزر ساید بای ساید را به بازار لوازم خانگی معرفی کرده و به بازار جهانی لوازم خانگی عرضه کرد.

یخچال های سای بای ساید دارای مزیت های بی شماری هستند که انها را نسبت به یخچال فریزر های دیگر متمایز کرده است؛دراین میان می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 

 • موتورهای کم مصرف اینورتر:  کمپرسور اینورتر یا کمپرسور خطی یخچال بسیار شبیه به عملکرد موتور یخچال شتاب میدهد ، در طول ماه های تابستان که بار خنک کنندگی بیشتر است، کمپرسور اینورتر یخچال با حداکثر ظرفیت خود، کار می کند و بیشترین مصرف برق را دارد؛ اما در طول ماه های فصل زمستان که بار سرما کمتر است، کمپرسور با قدرت و مصرف برق کمتری کار می کند. حتی در ماه های تابستان که دمای هوا در شب کمتر از دمای هوای روز است، در هنگام شب کمپرسور با سرعت کمتری کار می کند و به این ترتیب در مصرف برق صرفه جویی می شود.

به طور کلی کمپرسور اینورتر  برق مصرفی در دستگاه را 20 تا 40 درصد کاهش میدهد ،این کمپرسور ها هیچوقت خاموش نمی شوند  حتی در صورت تثبیت دما و پایداری .

 

 • محفظه های نگهدارنده میوه وسبزی fresh balancer:این محفظه باساختار مشبک خود موجب می شود تا رطوبت داخل محفظه به صورت قطرات آب درون این ساختار مشبک باقی مانده و به صورت قطره قطره بر روی میوه ها باز نگردد و هنگامی که رطوبت محیط داخل محفظه کاهش یابد ، این قطرات به تدریج تبخیر شده و رطوبت مورد نیاز محفظه را تامین می‌کنند و به این صورت مواد غذایی وسبزیجات و میوه های درون محفظه  تازه باقی می ماند.

 

 • مجهز بودن به یخ ساز و آبریزبه صورت دستی و اتوماتیک:تعبیه آبریز برروی یخچال های ساید بای ساید موجب محبوبیت بیشتر این یخچال ها نسبت به یخچال های دوقلو و بالا پایین شده است.آبریزها در دو مدل دستی و اتوماتیک در یخچالهای ساید بای ساید  قابل مشاهده هستند. در مدلهای ساده و دستی باید بصورت دستی داخل محفظه ی آب سرد کن را از آب پر کرد، اما در آبریزهای اتوماتیک، آب بوسیله ی شلنگ از لوله ی آب شهری تامین می شود . ساید بای سایدها دارای آبسرد کن اتوماتیک هستند اما قیمت یخچال های ساید با  اب سردکن های اتومات، از نوع دستی آنها  بیشتر است.  

 

 • پنل تنظیمات: بسیاری از مدل های یخچال های ساید بای ساید دارای پنل تنظیمات مشابهی هستند و تفاوت چندانی در تنظیمات پنل خود ندارند؛ تنها تفاوت اساسی آنها نحوه قرار گیری دکمه ها بر روی پنل می باشد.

پنل تنظیمات یخچال های ساید بای ساید  اغلب در وسط و سمت چپ یخچال قرار می گیرد و شامل تنظیمات مربوط به دمای یخچال، دمای فریزر، هشدار باز بودن درب یخچال، هشدار تعویض فیلتر آب و فیلتر هوا و قفل کننده تنظیمات می باشد. در بعضی از مدل ها ممکن است  تنظیمات دیگری نیز وجود داشته باشد اما در کل تمام یخچال های ساید بای ساید دارای این گزینه های می باشند.

 

 • فیلتر های بهداشتی قدرتمند و سیستم های خنک کننده دوگانه جریان هوا: برای گرفتن بوی بد و از بین بردن باکتری ها و انواع قارچ ها در داخل یخچال از نوع خاصی از فیلترها در یخچال های ساید بای ساید استفاده میشود . فیلتری که در اکثر یخچال های ساید بای ساید به کار رفته است،فیلتری  به نام فیلتر بهداشتی است ، این فیلتر با داشتن لایه های متفاوت و متعدد باکتری ها و انواع بوهای تند و نامطبوع یخچال را از بین می برد.

 

 • قفل کودک و سنسور های هوشمند : بر روی بدنه ی یخچال نمایشگرهای دیجیتالی از نوع پنلهای LED و لمسی وجود دارد . معمولاً تنظیمات داخل یخچال را بدون باز کردن یخچال از طریق این نمایشگرها انجام می دهند. برای نمونه تنظیم دمای داخلی یخچال از این طریق به راحتی امکان پذیر است . همچنین تنظیمات مربوط به آب سرد کن و یخساز نیز از طریق همین پنل انجام می شود. چنانچه این نمایشگر به قفل کودک مجهز باشد از تغییرات ناخواسته ای که بوسیله ی کودکان اعمال می شود، می توان جلوگیری کرد. سنسورهای دیجیتالی که در یخچال گنجانده شده اند با توجه به حساسیتی که به گرما و دمای محیط دارند، اگر درب یخچال مدت زمان زیادی باز بماند ، این سنسورها فعال می شوند و با صدای هشدار باز ماندن درب را گزارش می دهند.

در یخچال ها دونوع سیستم خنک کننده وجود دارد ،یکی سیستم خنک کننده نفراست و دیگری سیستم خنک کننده دیفراست.سیستم خنک کننده استفاده شده در ساید بای ساید ها سیستم خنک کننده دوگانه است،این سیستم هم هوای خنک  داخل فریزر را تامین میکند و هم هوای مرطوب داخل یخچال را.

یعنی با مجهز بودن به سیستم های خنک کننده دوگانه هم مواد غذایی داخل فریزر منجمد میشود و هم سبزیجات و مواد غذایی داخل یخچال باحفظ رطوبت سالم و تازه می ماند.

این سیستم ، مصرف برق را نسبت به یخچال هایی بایک مدل سیستم خنک کننده کمی بالا می برد اما کارکردی کاملا بهینه دارند و طول عمر موتور دستگاه را بالا می برد.

پس از شناخت انواع یخچال های ساید بای ساید  وویژگی های برتر این محصول حال لازم است تا براساس فاکتور های انتخابی  خود یکی از مدل های یخچال های ساید را انتخاب کنید .

ظرفیت

یکی از مهمترین فاکتور ها در انتخاب یخچال ساید بای ساید ظرفیت آن است.ظرفیت یخچال فریزر از سه جهت برای کاربران مهم است : تعداد اعضای خانواده ؛فضای آشپزخانه و میزان انرژی که آن یخچال مصرف میکند .

انتخاب یخچال های ساید براساس تعداد افراد خانواده از این جهت مهم است که براساس تعداد افراد خانواده می توان ظرفیت لازم را شناسایی  کرده و یخچالی با ظرفیت مورد نظر خود را خریداری کنید برای مثال ، برای یک خانواده ۲ نفره یخچال فریزری که ظرفیت آن ۱۶۰ تا ۲۰۰ لیتر است، مناسب خواهد بود. حال برای آنکه بدانید چه ظرفیتی برای خانواده شما مناسب است، کافی است به ازای هر نفر ۲۰0 لیتر به ظرفیت گفته شده، اضافه کنید. اگر تعداد اعضای خانواده شما ۵ نفر است، یک یخچال فریزر ساید بای ساید ۸۰۰ لیتری برای شما مناسب است. البته این معیار انتخاب کاملا اختیاری است و شما می‌توانید از یخچال‌ فریزر ساید بای ساید با ظرفیت بالاتر یا پایین تر مطابق با سلیقه خود  استفاده کنید.

نکته دیگری که در انتخاب  ظرفیت یخچال فریزر مهم است این نکته است که اندازه و ظرفیت یخچال های ساید با مصرف برق و انرژی آن رابطه مستقیم داشته و هرچه یخچال های ساید بزرگتر باشند ،برق بیشتری نیز مصرف میکنند.

البته موارد دیگری به جز سایز و ظرفیت یخچال های ساید بای ساید در مصرف انرژی آن ها تاثیر می گذارد مانند :

 • سیستم برفک روبی خودکار:یکی از مسائلی که باعث می شود مصرف برق در یخچال های ساید به میزان قابل توجهی بالارود ،برفک هایی است که به دلیل بالا رفتن دما برروی دیواره های یخچال فریزر نقش می بندد،معمولا یخچال های ساید بای ساید دارای قابلیت ضد برفک هستند اما معمولا برای انجام این کار، نیاز به انرژی زیاد برق است.

برخی از شرکت‌های تولیدکننده  یخچال‌ ساید بای ساید، در محصولات خود از سیستم برفک‌آبکن خودکار استفاده می‌کند،این سیستم در هنگام بروز هرگونه برفک، آن‌ها را به صورت خودکار آب می‌کند و درنتیجه شاهد کاهش قابل توجهی از مصرف انرژی توسط یخچال خواهیم بود.

 

 • آبسردکن: یکی از مهم ترین کاربرد های یخچال فریزر ها ، سرد نگهداشتن آب است. یعنی بطری‌های آب را داخل یخچال قرار می‌دهیم تا در صورت لزوم بتوانیم آب خنک بنوشیم.

مسلما برای هربار استفاد از نوشیدنی خنک مجبور هستیم درب یخچال را باز کنیم ،حال تصور کنید برای استفاده از نوشیدنی خنک در طول روز چند بار درب یخچال را بازمیکنیم و همین باز و بسته کردن های  مکرر در یخچال باعث بالا رفتن انرژی مصرفی می‌شود.
بنابراین یخچال فریزرهای ساید بای سایدی که در آن‌ها بار و آب‌سرد کن تعبیه شده است، تا میزان قابل توجهی در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کنند. کافی است فقط درب کوچک  بار را باز کنید و بطری آب یا هر وسیله‌ دیگری که درون در یخچال قرار داده‌اید را بردارید. همچنین در صورت وجود آبسردکن، دیگر نیازی به بازکردن در یخچال و بالا رفتن انرژی نیست.

 

 • حالت Eco: این حالت‌ به صرفه‌جویی در مصرف انرژی در زمان‌هایی که یخچال مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، کمک می‌کند. مثلا شب و در زمان‌هایی که خواب هستید و تعداد باز و بسته کردن در یخچال به دفعات کمتر از زمان بیداری و در روز است یا  همچنین وقتی در منزل نیستید و به سفر می روید ، طبیعتا استفاده از یخچال فریزر نسبت به زمانی که در منزل هستید، کمتر است. حالت‌های Eco یا Holiday کمک می‌کند مصرف انرژی در این دوران کم شود.

 

سومین نکته در انتخاب یخچال های ساید براساس ظرفیت ،فضای آشپزخانه شماست.

باید در نظر داشته باشید که فضای کافی برای قرار گرفتن یخچال ساید بای ساید در آشپزخانه شما وجود دارد یا خیر ؟

مقدار فضای تهویه مورد نیاز برای ساید بای ساید، با توجه به مدل و کارخانه‌ای که آن را تولید کرده است، متفاوت است. اما به طور کلی از هر دو طرف ۲ سانتی‌متر و از پشت یخچال و بالای یخچال ۳ سانتی‌متر فاصله نیاز است تا مشکلی در عملکرد محصول و موتر آن  ایجاد نشود.

اگر یخچال خود را در فضای کوچک و غیر استاندارد قرار دهید گرمای ایجاد شده توسط موتور دستگاه راهی برای خروج نمی یابد و این باعث می شود تا یخچال در معرض قرار گیری در گرمای بیش از حد قرار بگیرد.

نکته  بعدی بودجه ی مد نظر است ،برای خرید یخچال فریزرهای ساید بای ساید بودجه بالایی نیاز است چراکه قیمت این محصولات در مقایسه با یخچال فریزر های دوقلو یا یخچال فریزر های بالا و پایین بیشتر است.

 

ظاهر

با در نظرگرفتن این موضوع که بودجه کافی برای خرید یخچال های ساید با ظرفیت مورد نظر  در دسترس شما است  حال نوبت به انتخاب آن مدل از یخچال های ساید می رسد که  علاوه بر گنجایش لازم ،از نظر ظاهری بافاکتورهای انتخابی شما همخوانی داشته باشد.

یخچال های ساید به نسبت یخچال فریزر های بالا و پایین یا یخچال فریزر های دوقلو قیمت بالاتری داشته و تنها طیف کمی از افراد جامعه آن را می پسندند البته امروزه باتوجه به تولید طیف وسیعی از این محصول توسط برند های داخلی و خارجی ،باکمی جستجو در برند های مختلف میتوانید یخچال فریزرهایی با قیمت های مقطوع و مناسب تری نیز پیدا کنید.

یخچال های ساید بای ساید معمولا در سه رنگ نقره ای (سیلور)،مشکی ،سفید تولید وعرضه می شوند.

یخچال های ساید بای ساید با رنگ استیل و ضد زنگ در میان کاربران محبوبیت بیشتری داشته و اکثر تمایل دارند تا این رنگ از یخچال های ساید بای ساید را خریداری کنند،شاید دلیل آن، براق بودن آن است. لازم به ذکر است که گفته شود این رنگ اگرچه ظاهر زیبایی دارد امااز مشکلات  رنگ  یخچال‌ها، باقی ماندن اثر انگشت و لک‌ روی در و بدنه  انها است و کاربران مجبور هستند دائما آن را تمیز کنند.

بعد از رنگ که نشان دهنده ظاهر دستگاه است، نکته‌ای که بیشتر حائز اهمیت می‌باشد جنس خارجی آن است،که ضد ضربه بودن و ضد خط وخش بودن بدنه دستگاه بیشترحائز اهمیت است.
در نهایت بهتر است به قابلیت‌های رویه خارجی دقت کنید که ضد لک باشند و اثر انگشت روی آنها باقی‌نماند ،زیرا به مرور زمان موجب کم شدن و یا کدرشدن رنگ بدنه دستگاه می شود.

موتور یخچال های ساید بای ساید

مهم ترین نکته در انتخاب یخچال های ساید بای ساید در نظر گرفتن قدرت موتور و نوع موتور و کندانسور دستگاه است.

ویژگی یک کندانسور خوب ،کارایی بالا و صدای کم است، در انتخاب یخچال های ساید بای ساید این نکته را در نظر بگیرید که در صورت خرید از برندهای نامعتبر ، پس از مدت کوتاهی مجبور به تعمیر موتور دستگاه هستید و عملا هزینه ای که برای خرید یخچال ساید بای ساید پرداخت کرده اید از جیبتان رفته است.

قابلیت های ارائه شده در یخچال های ساید بای ساید

کنترل دما

بیشتر مدل‌های تولیدشده یخچال ساید بای ساید، دارای کنترل دمای الکترونیکی با دقت دمای عالی هستند.

این سیستم معمولا با استفاده از نمایشگر LED کنترل و تنظیم می شود و شما می‌توانید برای تغییر دما و رطوبت  یخچال ،فریزر از آن استفاده کنید.

در مدل‌های پیشرفته از یخچال‌های ساید بای ساید، تکنولوژی‌ای تعبیه شده که با کمک آن می‌توانید دمای خاصی را در مناطق خاصی از یخچال تنظیم کنید،برای  مثال بعضی از یخچال‌های ساید بای ساید دارای گزینه «محفظه سرد» هستند که می‌توانید از آن برای نگهداری طولانی‌تر گوشت و سایر فراورده‌های غذایی استفاده کنید .
برخی از  مدل های جدید یخچال های ساید بای ساید در قسمت فریزر خود ، مجهز به آپشن «انجماد سریع»، است. از این قسمت می‌توان برای فریزکردن سریع مواد غذایی استفاده کرد.

کنترل رطوبت

همانطور که می‌دانید، میزان رطوبت در تازگی و طراوت میوه و سبزیجاتی که در یخچال نگهداری می‌شود، تاثیر می‌گذارد. در برخی از مدل‌های یخچال فریزر ساید بای ساید، برای شما این امکان فراهم شده است تا دقیقا سطح رطوبت دلخواه خود برای سبزیجات را کنترل کنید. به عنوان مثال، سبزیجات برگ‌دار برای تازه‌ماندن نیاز به رطوبت زیاد دارند در غیر اینصورت پژمرده می‌شوند، این در حالی است که رطوبت کم برای سبزیجاتی مانند کدوتنبل، پیاز، سیر و … مناسب است. شما با استفاده از این فناوری به راحتی می‌توانید از تازه‌ماندن سبزیجات در یخچال فریزر ساید بای ساید خود لذت ببرید.

قطعات یخچال ساید بای ساید

کمپرسور

کمپرسور یخچال در واقع همان موتور یخچال است که باانجام فرایند هایی وظیفه سرمازدایی در یخچال های ساید بای ساید را برعهده دارند.

 کمپرسور های یخچال های ساید بای ساید ،مجموعه ای مكانیكی شامل میل لنگ ،پیستون و سوپاپ ها می باشد.كه میل لنگ توسط یك موتور كه داخل محفظه كمپرسور قرار داردمی چرخد و در نتیجه پیستون مانند یك تلمبه عمل كرده با باز و بسته شدن سوپاپ ها گاز موجود در سیلندر و لوله ها به گردش در می آید،گاز مرتبا از لوله برگشت مكیده میشود  با فشار وارد لوله رفت می شود بنابراین گاز سرما ساز مدام در حال حركت – است.

روی موتوریخچال های ساید بای ساید  سه لوله وجود دارد :  لوله  گشت یا مكش  ؛ لوله كور؛ لوله فشار گاز.

فن کندانسور

کندانسور جزء مهمی از هر سیستم خنک‌سازی و نوعی مبدل حرارتی است. عمل کندانسور درست برعکس عمل کمپرسور است و کار چگالیدن گازمبرد یا کندانس را با خنک کردن آن انجام می‌دهد. در فرایند سرماسازی زمانی که گاز مبرد یا سردکننده از کمپرسور یخچال خارج می‌شود، در مسیر به کندانسور می‌رسد. گاز مبرد همان گازی است که سرمایش یخچال را ممکن می‌سازد، که در یخچال‌های قدیمی‌تر با نام گاز فرئون شناخته می‌شد. گاز فرئون به دلیل سمی بودن و آسیب به لایه اوزون در یخچال‌های جدید به کار نمی‌رود و ایزوبوتان جایگزین فرئون شده است.

کندانسور های انواع مختلفی دارند :

 • کندانسور هوایی: این نوع کندانسور در پشت یخچال فریزر نصب شده  و به شکل یک شبکه توری است که امروزه کمتر مورد استفاده هستند. از آنجایی که با محیط در تماس کمتری قرار دارند، گرد و غبار کمتری می‌گیرند.
 • کندانسور پاکتی و مکعبی: در کنار کمپرسور یا زیر یخچال نصب می‌شوند. در کندانسور پاکتی دمای اطراف و درون کندانسور توسط فن مکش می‌شود و به سمت کمپرسور هدایت می‌شود. این مدل کندانسور با محیط بیرونی یخچال فریزر تماس بیشتری داشته و نیاز به تمیز کردن بیشتری دارد.
 • کندانسور مخفی: معمولا بین ورق و فوم بدنه یخچال قرار می‌گیرند. در کندانسور مخفی بدنه خارجی یخچال فریزر حرارت کندانسور را منتقل می‌کند و به همین دلیل گردوخاک به ندرت وارد آن می‌شود.

شیر برقی سه راهی

شیر برقی در یخچال های ساید بای ساید وظیفه قطع و وصل کردن جریان مایع مبرد را برعهده دارد ،این قطعه دارای انواع مختلفی نسبت به کارایی  خود می باشد :ولتاژ های ۱۱۰ ولت و ۲۲۰ ولت .

بعد از درایر یک شیر برقی سه راهی در یخچال های ساید بای ساید قرار دارد که یک راه آن به اوپراتور یخچال و یک راه دیگر آن به اوپراتور قسمت فریزر ارتباط دارد،وقتی دمای قسمت یخچال دستگاه تنظیم شد،جریان  مایع مبرد به سمت یخچال قطع  می شود.

اوپراتور های لوله ای

اواپراتور از لوله های مارپیچی ساخته شده است که سطوح انتقال حرارت می باشد و  در داخل آن مایع مبرد یا گاز جریان دارد و همین امر موجب سرمازایی می شود. اوپراتور ها در اشکال و اندازه های مختلف نسبت به اندازه و سایز یخچال فریزر و ساید بای ساید های نوفراست ساخته می شود.

گاز یا مبرد بعد از لوله موئی وارد اواپراتور می شودو فشار گاز در اواپراتور به تدریج پایین می آید و فشار کم آن درجه جوش مبرد را پایین می آورد و گاز مایع را به راحتی بخار می کند که با این عمل مقداری زیاد حرارت از محیط اطراف جذب می کند که فضای اطراف را سرد می کند و گاز از طریق لوله مکش که قطر آن بزرگتر است به کمپرسور  باز می گردد.

ترموفیوز

ترموفیوز یا فیوز حرارتی در یخچال ساید بای ساید نفراست و بدون برفک قطعه مهمی است.
آخرین قطعه یدکی برای کنترل دمای هیتر  المنت نفراست می‌باشد.
ترموفیوز‌ها در یخچال فریزر‌های ساید بای ساید بدون برفک در دمای معینی می‌سوزد تا یخچال بدون برفک آسیب نبیند.
دمای عملکرد ترموفیوز بسته به نوع آن از 72 درجه سانتیگراد تا 82 درجه سانتیگراد متغیر است.
اگر ترموفیوز در یخچال ساید بای ساید عمل نکند احتمال آتش گرفتن یخچال نیز وجود دارد.

ترمودیسک

ترمودیسک همانند یک ترموستات حرارتی کار می کند ،چگونگی قرار گرفتن آنها در مدار همراه با هیتر المنت نفراست به حالت سری است.

زمانی که دما به -5 درجه سانتی گراد برسد ترمودیسک عبور برق به هیتر المنت را انجام می دهدو در حالتی که دما به مثبت 5 برسد جریان برق قطع می شود.

بهترین یخچال های ساید بای ساید ایرانی

امروزه و باتوجه به فناوری های به روز استفاده شده در طراحی وساخت یخچال فریزر های ایرانی  ،محصولات این برنده ها همسو با رقیبان خارجی خود بوده و دیگر نیازی نیست برای خرید یک محصول باکیفیت به دنبال برند های خارجی باشیم.

مثلا یکی از برندهای مطرح و باکیفیت در تولید یخچال‌ فریزرهای ساید بای ساید ایرانی، برند اسنوا است. اسنوا مدل‌های مختلفی از یخچال فریزر را تولید کرده که مدل S8-2321SW توانسته است در لیست پرفروش‌ترین ساید بای ساید‌های سال ۹۷ در بازار ایران قرار گیرد. درواقع استانداردهای کیفی در ساخت این محصول آن را به یکی از یخچال‌ فریزرهای مرغوب ایرانی تبدیل کرده است. یخچال فریزر مدل S8-2321SW با توجه به نظرسنجی انجام شده مصرف‌کنندگان امتیاز ۱۰ از ۱۰ را کسب کرده که هم‌اندازه و حتی بیشتر از برندهایی همچون بوش، سامسونگ و ال‌جی است.

ایکس ویژن دیگر برند ایرانی است که سال‌ها در زمینه تولید محصولات برقی فعالیت می‌کند. این برند ایرانی با تولید یخچال فریزر ساید بای ساید مدل XHR-990 در لیست پرفروش‌ترین ساید بای سایدهای سال ۹۷ در بازار ایران قرار گرفته و نمره ۹ از ۱۰ را در نظرسنجی مصرف‌کنندگان کسب کرده است.

یخچال فریزر های ساید بای ساید ایرانی ،از لحاظ ظاهر ،فیزیک و ابعاد دست کمی از برند های خارجی خود ندارند ،هم چنین این یخچال فریزر ها عمر طولانی تری داشته و در صورت بروز هرگونه مشکل و خرابی، تمامی قطعات آن در بازار یافت می شود و نیازی نیست نگران نبود احتمالی قطعات باشید.

معرفی چند مدل از یخچال های ساید بای ساید

یخچال ساید بای ساید مدل S8-2321SW

یخچال فریزر ساید بای ساید اسنوا مدل S8-2321، با طراحی ساده و مصرف بهینه‌ی انرژی، یکی از کامل‌ترین یخچال‌فریزرهای اسنوا است که تقریبا تمام تکنولوژی های روز دنیا که برای یک یخچال‌فریزر لازم و ضروری است، به شما عرضه می‌کند.

ظرفیت کل این یخچال 32 فوت است و کاملا جواب‌گوی نیاز یک خانواده‌ی 3 تا 5 نفره است ،البته که این ظرفیت حدودی است و بسته به نیاز خانواده، می‌تواند بیش‌تر یا کم‌تر شود.

کمپرسور استفاده شده در یخچال فریزر ساید بای ساید اسنوا مدل S8-2321، از نوع کمپرسورهای Rotary با راندمان بالا محسوب می‌شود. این کمپرسورها مصرف بسیار پایینی دارند، نسبت به سایر انواع کمپرسورها صدای کمتری داشته و تنها نوع کمپرسوری هستند که امکان تعمیر شدن را دارند.

قسمت یخچال این محصول  به 5 طبقه‌ی شیشه‌ای با ارتفاع کافی و قابل تنظیم برای انواع ظروف تقسیم‌شده است. دو کشوی شیشه‌ای زیر طبقات، به طور جداگانه امکان نگهداری میوه‌ و سبزی‌جات تازه را فراهم می‌کند. روی در این یخچال، 6 طبقه‌ و محافظ  شیشه‌ای برای نوشیدنی‌ها، لبنیات، سس و جای تخم‌مرغ تعبیه شده‌است.

فریزر 440 لیتری به 3 طبقه‌ی شیشه‌ای نشکن و 3 کشو برای نگه‌داری مواد پروتئینی، میوه و سبزی‌جات تقسیم شده‌است. یخساز اتوماتیک با قابلیت خوردکردن یخ در همین قسمت قرار دارد.

آب‌سرد کن و یخ‌ساز اتوماتیک به ورودی شیر آب متصل می‌شوند و به صورت خودکار، همیشه آب‌سرد و یخ‌ موردنیاز شما را تامین می‌کنند.

فیلتر Deodorizer، تمام بو‌های درون یخچال را تصفیه می‌کند و از ترکیب‌شدن و ایجاد بوهای نامطبوع و طعم بد مواد غذایی جلوگیری می‌کند.

سامانه سرمایش هوشمند، دمای یخچال را همیشه پایش می‌کند و توسط پنل روی در یخچال، امکان تنظیم دستی را هم به شما می‌دهد.

کشوی Chiller Zone شرایط ویژه‌ای را برای نگهداری و حفظ تازگی مواد پروتئینی مثل گوشت، مرغ و ماهی فراهم می‌کند.

سیستم سرمایش یخچال و فریزر به طور مستقل از هم کار می‌کنند و هردو آن‌ها دارای قابلیت خنک‌کنندگی و انجماد سریع هستند.

ساید بای ساید هایپر اسنوا

ساید بای ساید های هایپر یکی از تولیدات موفق شرکت اسنوا است.

از ویژگی‌های سری هایپر می‌توان به ظرفیت و گنجایش بالاتر آنها نسبت به سایر ساید بای سایدها اشاره کرد .

 از دیگر قابلیت‌های این ساید بای ساید ها میتوان به:
تعبیه بار خانگی برای نگهداری  اقلام غذایی پر مصرف وکاهش مصرف انرژی یخچال فریزر اشاره کرد ، همچنین کمپرسور قدرتمند این یخچال فریزر ساید بای ساید با بازدهی  بالا و تکنولوژی metal Cooling و گرید انرژی A این یخچال فریزر را به محصولی پرطرفدار تبدیل کرده است.

 در طراحی این دستگاه نهایت ظرافت و زیبایی بکار رفته است . عمق این ساید بای سایدها نسبت به فوت آنها بوده و عموماً از عمق مناسبی برخودار هستند بنابراین به راحتی می‌توان انواع مواد غذایی را در آن جای داد.

 این محصول دارای 5 طبقه شیشه ای برای نگهداری مواد غذایی و یک محفظه مخصوص نگهداری میوه و سبزیجات وجود دارد.

از دیگر قابلیت‌های این ساید بای ساید سری هایپر می‌توان به آب سرد کن و یخساز خودکار ، صفحه نمایشگر ، فیلتر ضد بو و قابلیت سرمایش یکنواخت اشاره کرد.

کمپرسور اینتورتر یخچال سری هایپر با قابلیت تنظیم دور موتور مناسب برای سرمایش مورد نیاز، علاوه بر حفظ تازگی بیشتر مواد غذایی، با کاهش چشمگیر مصرف انرژی به میزان ۲۳ درصد و کاهش هزینه ها،دارای  گرید انرژی +A می باشد.

بررسی یخچال فریزر ساید بای ساید مدل XHR-990

ظرفیت کلی این یخچال فریزر ساید بای ساید 610 لیتر می باشد،این ظرفیت برای یک خانواده معمولی با نیاز معمولی مناسب است.

در مورد ابعاد این یخچال نیز اینگونه می توان گفت که ارتفاع آن 178 سانتی‌متر و عمق آن 69 سانتی‌متر می باشد که در نوع خود بسیار معقول و مناسب طراحی شده است که در اینصورت فضای نسبتا کمی را از محیط آشپزخانه شما اشغال می کند که دسترسی راحتی را نیز به طبقات بالا برای شما به ارمغان آورده است.

در این نوع یخچال رده مصرف انرژی A+ می باشد که شما شاهد کمترین مقدار مصرف انرژی که معقوله ای مهم است ، خواهید بود .

دارا بودن پنل الکتریکی کارآمد در این ساید بای ساید سبب شده تا کاربران به راحتی تنظیمات مورد نظرشان را اعمال کرده و بخش های مختلف را به خوبی مدیریت و سازمان دهی کنند.

در قسمت یخچال 5 طبقه و 2 کشو را مشاهده خواهید کرد که شما را در نگهداری و ماندگاری مواد غذایی در مدت زمان طولانی تری یاری می رساند و شما قادر خواهید بود مواد خوراکی را به صورت تازه تر مورد استفاده قرار دهید.

موتور استفاده شده در این یخچال فریزر ساید بای ساید از نوع اینورتر است،تکنولوژی اینورتر  به این صورت عمل می کند که سرعت موتور را در زمان هایی که نیاز است تغییر می دهد که به این ترتیب ۲۰ تا ۴۰ درصد در مصرف برق صرفه جویی می شود و همیشه دما را در حالت ثبیت قرار می دهد که همین امر موجب افزایش عمر موتور یخچال فریزر می شود.

آبریز این مدل به آب شهری متصل می شود،تنظیم دمای یخچال و فریزر این محصول به وسیله پنل مدیریتی قابل تنظیم و کنترل است .

نتیجه گیری و جمع بندی :

یخچال های ساید بای ساید ،یخچال هایی طراحی شده مطابق با تکنولوژی روز دنیا هستند ،این محصول توسط یک خط عمودی یخچال و فریزر را از یکدیگر مجزا کرده است ، از نظر ظاهر این یخچال ها شباهت زیادی به یخچال فریزر های دوقلو دارند اما یخچال فریزر های دوقلو قابلیت جدا شدن و استفاده به صورت مجزا را دارند .

علاوه بر ظاهر زیبای یخچال های ساید بای ساید ،قابلیت هایی مطابق با تکنولوژی روز دنیا نیز در این یخچال ها تعبیه شده و محبوبیت این محصولات را دربین مردم افزایش داده است .

از قابلیت های این محصولات میتوان به سیستم آبریز و یخساز ،موتورهای کم مصرف اینورتر،محفظه هایbalancer  Fresh،پنل تنظیمات ،فیلتر های بهداشتی قدرتمند ،تعبیه قفل کودک وسنسور هوشمند اشاره کرد.

باگذشت زمان ،یخچال های ساید بای ساید در طرح ها و مدل های مختلفی به بازار عرضه شده و امروزه طیف وسیعی از این مدل یخچال و فریزر از برندهای داخلی و خارجی را  در بازار لوازم خانگی مشاهده میکنیم.

از انواع مدل های یخچال های ساید بای ساید می توان به :مدل DOOR in DOOR با طراحی خاص و منحصر به فرد اشاره کرد.

طراحی این مدل به این صورت است که علاوه بر دو درب اصلی خود از یک درب کوچکتر برروی درب یخچال بهره مند است که میتوان مواد غذایی و نوشیدنی ها را در این قسمت قرار داده تا از باز شدگی بیش از اندازه درب خودداری شود.

با پیشرفت تکنولوژی و پس از گذشت مدتی طولانی از اختراع اولین یخچال های گازی در امریکا ، اولین یخچال ساید بای ساید توسط برند کره ای الجی به جهانیان معرفی شد .

پس از شناخت انواع یخچال های ساید بای ساید و ویزگی های ممتاز این محصولات حال لازم است تا فاکتور های لازم جهت خرید یک یخچال ساید بای ساید مناسب را بررسی کنیم.

یکی از مهمترین فاکتور ها در انتخاب یخچال های ساید بای ساید در نظر گرفتن ظرفیت مناسب است . برای انتخاب یخچال فریزر با ظرفیت مناسب لازم است تا تعداد افراد خانواده و فضای آشپزخانه را در نظر بگیریم .

ظرفیت یخچال ها با مصرف برق آنها رابطه ای مستقیم داشته و هرچه این محصولات اصطلاحا فوت بالاتری داشته باشند برق بیشتری نیز مصرف میکنند ،البته فاکتور هایی دیگری نیز در مصرف برق یخچال های ساید بای ساید تاثیر دارند مانند :سیستم برفک روبی خودکار ،آبسردکن و حالت ECO.

درادامه به بحث ظاهر یخچال فریزرهای ساید پرداخته و براساس سلایق دریافتیم که رنگ سیلور محبوبیت بیشتری در بین مردم دارد.

البته این رنگ خاصیت لک شدگی داشته و لازم است تا مرتبا تمیز شود ،علاوه بررنگ و ظاهر یخچال های ساید لازم است تا نکاتی مانند ضد خط و خش بودن و ضد ضربه بودن بدنه را نیز در نظر بگیریم .

مهم ترین نکته در انتخاب یخچال های ساید بای ساید در نظر گرفتن قدرت موتور و نوع موتور و کندانسور دستگاه است.

ویژگی یک کندانسور خوب ،کارایی بالا و صدای کم است، در انتخاب یخچال های ساید بای ساید این نکته را در نظر بگیرید که در صورت خرید از برنده ای نامعتبر ، پس از مدت کوتاهی مجبور به تعمیر موتور دستگاه هستید و عملا هزینه ای که برای خرید یخچال ساید بای ساید پرداخت کرده اید از جیبتان رفته است.

یخچال های ساید بای ساید از قطعات متعددی تشکیل شده است مانند :کمپرسور،فن کندانسور،شیربرقی سه راهی ،اوپراتورهای لوله ای ،ترموفیوز و ترمودیسک.

برخلاف گذشته که محصولات ایرانی در مقایسه با رقیبان خارجی خود در جایگاه پایین تری قرار داشتند ،امروزه ، باپیشرفت تکنولوژی و به کارگیری فناوری های جدید محصولات ایرانی هم رده با رقیبان  خارجی خود هستند .

ازیخچال فریزرهای ساید بای ساید موجود در بازار یخچال های سایدبای ساید هایپر، یخچال فریزر ساید بای ساید اسنوا مدل S8-2321 و یخچال فریزر ساید بای ساید مدل XHR-990 درسال 97 بیشترین درصد خریداران را در بازار داشته اند و در دسته یخچال های ساید بای ساید ایرانی محبوب قرار میگیرند.

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.