۰

تکنولوژی دنیایی مرموز و بی انتها است که مرزی ندارد و امروزه زندگی انسان ها را تا حد زیادی تحت تاثیر خود قرار داده است، اغلب لوازم خانگی و لوازم آشپزخانه از تکنولوژی روز برخوردار بوده و با آغوش باز از تکنولوژی های جدید استقبال می کنند .

در این میان بسیاری افراد از قابلیت های تعبیه  شده در وسیله خود اطلاع ندارند یا طرز کار آن را بلد نیستند مثلا خیلی ها از وجود کانوکشن در ماکروویو ها ی خود بی خبرند یا طرز کار باآن را بلد نیستند .

کانوکشن از تکنولوژی های جدید به کاررفته در ماکروویو های امروزی است، به طور کلی ماکروویو های جدید با دارابودن قابلیت ها و ویژگی های به روز خود ،درکاهش مصرف برق و کاهش مدت زمان پخت تاثیر زیادی دارند .

ماکروویو های کانوکشن دار زندگی را راحت تر می کند. بسیاری از افراد جامعه ما قدرت مایکروو کانوکشن دار را درک نمی کنند، مایکروویو کانوکشن دار قابلیت آشپزی سریع را ارائه می دهد.

در ادامه به سوالات شما درباره ی کانوکشن پاسخ میدهیم، چراکه بسیاری از افراد با شنیدن این نام سوالات زیر برایشان پیش می آید:

کانوکشن به ماکروویو این امکان را میدهد تا گرمارا به صورت یکنواخت در اطراف غذا هدایت کند ،در نتیجه غذا سریع تر پخته  می شود ولی درون آن آبدار باقی بماند .

برای شناخت بهتر عملکرد این قابلیت لازم است تا به سوال زیر پاسخ دهید:
در یک روز سرد زمستانی بدون وزش باد بیشتر احساس سرما میکنید یا هنگامی که باد سردی میوزد؟

قطعا در روزهای سرد زمستانی همراه با وزش باد سرد بیشتر احساس سرما میکنید ،این مثال مانند عملکرد کانوکشن در ماکریوو ها است.

قابلیت کانوکشن ،هوای داغ را در اطراف مواد غذایی موجود درفر به صورت یکنواخت به گردش در می آورد ودر نتیجه حرارت بیشتری در فضای پخت احساس می شود، برعکس در فرهای معمولی حرارت از دیواره های فر به موادغذایی درون فر منتقل می شود ،بااین شرایط حرارت در نقاط مختلف متفاوت خواهد بود وپخت به صورت یکنواخت انجام نمی شود.

این قابلیت امکان پخت کیک در ماکروویو را نیز به کاربران خود می دهد ،همچنین به کمک فن کانوکشن میتوانید قبل از قرار دادن کیک درون محفظه پخت ماکریوو ، محفظه را گرم کنید و سپس قالب کیک را درون آن قرار دهید و به آن برنامه پخت دهید.

کانوکشن همان حالت فر برقی است که به شما کمک می‌کند کلیه غذاهای خمیری را در دمایی مانند فر و با زمان طولانی در ظروف فلزی طبخ نمایید این قابلیت امروزه در ماکروویو ها ، سولاردوم ها وفرهای برقی قرار دارد.

برای استفاده از این دکمه باید زمان را مطابق فر گاز معمولی یا آون برقی تنظیم کنید. در این حالت امواجی برای پخت وجود ندارد و غذا فقط با هوای داغ پخته می‌شود.

مزیت استفاده از حالت کانوکشن درماکریوو :

در هنگام خرید مایکروویوها علاوه بر قابلیت های گریل، سیستم یخ زدایی به قابلیت کانوکشن هم توجه داشته باشید و مایکروویوهای کانوکشن دار را خریداری کنید چراکه  با خرید این محصولات  ، قادر به صرفه جویی در مصرف برق و زمان پخت غذا را خواهیدبود.

در سولاردوم ها و ماکروویو های الجی ،دکمه ی سولاردوم به شکل زیر است.

درضمن لازم است تا عملکرد این دکمه را نیز بشناسیم:

جهت فعال کردن برنامه کانوکشن، بعد از انتخاب این برنامه، دمارا انتخاب می‌کنیم،میتوانید دما را بین  100 تا 250 درجه انتخاب کنید، سپس زمان پخت رامشخص کرده و با انتخاب کلید Start پخت آغاز می‌شود .

برنامه کانوکشن یک دمای 40 درجه نیز دارد که برای انتخاب حالت تخمیر است .در زمان استفاده از برنامه کانوکشن ، دود کردن دستگاه در دقایق آغازین کار طبیعی است. با روشن شدن المنت ، چربی و مواد غذایی که در زمان گرم کردن غذا به دیواره‌ها و سقف پرت می‌شوند می‌سوزد و باعث تولید دود و بو می‌شود .

 سوالی که پیش می آید این است که اگر دمای کانوکشن را انتخاب کنیم ولی تایم ندهیم و START  را فعال کنیم چه می شود ؟

در این صورت ،حالت پیش گرمایش انتخاب می‌شود و Pr–H بر روی صفحه نمایان می‌گرد.  از این حالت جهت گرم کردن محفةه قبل از پخت کیک و شیرینی استفاده می‌شود. بعد ازگرم شدن محفظه داخلی دستگاه و  رسیدن به درجه مورد نظر آلارم نمایش داده می شود  که باید  STOP  را انتخاب کرد و بعد از گذاشتن کیک یا شیرینی داخل دستگاه و انتخاب تایم مورد نظر ، START را انتخاب کنیم .

نکات مهم در استفاده ازقابلیت کانوکشن در فرهای برقی و ماکروویو ها:

قیمت این فرها در مقایسه با فرهای معمولی قیمت بالاتری دارند،چراکه فرهایی با این قابلیت برق کمتری مصرف میکنند ومعمولا محصولات کم مصرف قیمت بالاتری در بازار لوازم خانگی دارند .

ماکروویو کانوکشن دار شارپ مدل SMC1585BS

این مایکروویو کانوکشن دار 900 واتی دارای 10 سطح قدرت است. این مایکروویو سرعت عالی، گرم کردن و پخت و پز سریع را فراهم می آورد،ماکروویوSMC1585BS به فناوری حسگر دقیق پخت (Precise Cook) مجهز است و زمان گرم کردن و سطح انرژی را تعیین می کند. علاوه بر این قابلیت هایی مانند 12 گزینه تک لمسی که شامل گرم کردن مجدد، 60 ثانیه، پاگ کورن و یخ زدایی خودکار است را می توان در مایکروویو کانوکشن دار شارپ مدل SMC1585BS پیدا کرد. از قابلیت های دیگر این محصول می توان به صفحه نمایش LED، تایمر و قفل کودک اشاره کرد

.

ماکروویو کانوکشن دار سامسونگ مدل MC11K7035CG

این مایکروویو کانوکشن دار سامسونگ قابلیت های بسیار زیادی را ارائه می دهد. فناوری کانوکشن به شما این امکان را می دهد تا سریعتر غذا را بپزید و تمام قسمت های غذا به صورت یکنواخت طبخ شود. مایکروویو کانوکشن دار سامسونگ به لطف فن داخلی و جریان هوای گرمی که دارد می تواند به صورت یکنواخت گرما را روی سطح غذا توزیع کنند. شما می توانید با کمک این دستگاه نان را تست کنید و قهوه درست کنید. این مایکروویو علاوه بر حالت گریل دارای یک سطح داخلی سرامیکی است که در برابر خط و خش مقاوم است و امکان تمیز کردن ساده را فراهم می آورد.

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.