۰

امروزه دستگاه آبمیوه گیری یکی از وسایلی است که در هر خانه ای مورد استفاده قرار می گیردو کاربرد فراوانی نیز دارد .آبمیوه گیری ها به عنوان یک دستگاه نوشیدنی ساز برای آبگیری انواع میوه و مرکبات مورد استفاده قرار می گیرد .

ویتامین موجود در آبمیوه ها ،آنزیم هایی را فعال می کند که هزاران واکنش شیمیایی را دربدن رخ می دهد .آنزیم ها تولید کننده انرژِی هستند که برای عمل هضم ،جذب و تبدیل غذا به بافت بدن لازم است ،اگر شما هم به فکر خرید آبمیوه گیری هستید قبل از انتخاب نهایی پیشنهاد می کنیم تا این مقاله را مطالعه کنید.

برای مشاهده آبمیوه گیری ها، اینجا کلیک کنید.

آبمیوه گیری ها همانطور که از نامشان پیداست ،وسیله ای برای آبگیری مرکبات می باشد ،این دستگاه آبمیوه گیری به دو صورت دستی و برقی در بازار موجود است .

 

 

از زمان سحر و جادو، دررابطه انسان ها با میوه ها و سبزیجات بسیار قوی بوده است ، با این وجود تکنیک استفاده از مایع خوشمزه از محصولات تازه، در طول سال ها به طور قابل توجهی تغییر کرده است. باستان شناسان شواهدی راجع به افرادی که آبمیوه  می خورند ۱۵۰ تا ۷۰ سال قبل از میلاد کشف کردند. به نظر می رسد که این روند در برگیرنده انار و انجیر بود تا زمانی که آب شیرین استخراج شود.

سنگزنی میتسوباکی و خمپاره ای توسط بسیاری از فرهنگ ها مورد استفاده قرار می گیرد. اغلب مردم سبزی ها را به میوه ها اضافه می کنند تا طعم خوشمره تری از نوشیدنی پیدا کنند. در کره ، تولید آب سبزی یک روش مهم برای افزایش سلامتی و رفاه بود.در طول سالها، متخصصین گیاهپزشکی و متخصصان طب سنتی ، اغلب مواد تشکیل دهنده سبزیجات ، میوه ها و غلات مختلف را برای تهیه نوشیدنی سالم موثر میدانستند . در عین حال، همه چیز تغییر کرده است. آبمیوه گیری بعد از ایجاد اولین آبمیوه گیری تغییرات بسیار چشم گیری کرده است.

مخترع آبمیوه گیری چه کسی بود ؟

در سال 1930 نوعی دستگاه آبمیوه گیری توسط دکتر نورمن واکر ساخته شد، این دستگاه بر اساس رنده و فشرده کردن میوه و سبزیجات، آبمیوه ای بدون پالپ درست می‌کرد. در اواسط سال ۱۹۵۰ نخستین دستگاه آبمیوه گیری اختراع شد. این دستگاه آبمیوه گیری بسیار سریع و داغ بود و حرارت بالای آن سبب از بین رفتن پروتئین و آنزیم میوه و سبزیجات می‌شد. پس از آن در سال ۱۹۹۳ دستگاه آبمیوه‌گیری دنده ای وارد بازار شد که حرارت آن بسیار کم بود و مواد مغذی را از بین نمی‌برد. از سال ۱۹۳۰ تا کنون دستگاه‌های آبمیوه‌گیری مختلفی تولید شده است و همچنان این صنعت در حال پیشرفت و نوآوری می‌باشد.

 

آبمیوه گیری را می توان در دو دسته دستی و برقی و در دو حالت  تک کاره و چند کاره در بازار آماده فروش است ،مدل های چند کاره آنها اغلب شامل امکاناتی چون مخلوط کن ،آسیاب کن و .. می باشند و کاربران متناسب با اعضای خانواده خود ، وکارایی یا مدت زمانی که ضرف تهیه آبمیوه میکنید ، دستگاه را انتخاب و خریداری کنید .

دراین قسمت ، شما را با قطعات آبمیوه گیری آشنا کرده و در ادامه به بررسی عملکرد آبمیوه گیری ها می پردازیم .

خرید یک آبمیوه گیری کارآمد در نگاه اول کار سختی به نظر می رسد ولی با در نظر گرفتن چند فاکتور اساسی انتخاب این وسیله خیلی ساده خواهد شد.

توان آبمیوه گیری یکی  از مهم ترین معیار های خرید این محصول محسوب می شود. توان این دستگاه همانند سایر دستگاه های الکتریکی با یکای وات مشخص می شود .دستگاه های آبمیوه گیری معمولا قدرتی بین 500تا 1500وات دارند.

بازده دستگاه های آبمیوه گیری از مشخصه های مهم آنهاست .یک آبمیوه گیری مناسب در شرایط عادی باید بتواند بیش از 50 درصد وزن میوه ها را به کاربران آبمیوه تحویل دهد.

هرچه سرعت چرخش موتور آبموه گیری بیشتر باشد ،بازده آن افزایش می یابد و با سرعت بالاتری عمل آبمیوه گیری را انجام میدهد.

 به سراغ دستگاه آبمیوه گیری هایی بروید که دهانه های بزرگ تری دارند، چراکه در این نوع آبمیوه گیری ها دیگر نیاز کمتری به خرد کردن قطعات میوه خواهد بود. طبیعتا به هر میزانی که دهانه آبمیوه گیری کوچک تر باشد کار شما هم سخت تر خواهد شد.

لرزش و صدای دستگاه آبمیوه گیری: بهتر است آبمیوه گیری ای انتخاب کنید که سر و صدا و حتی لرزش کمتری داشته باشد. هیچ کس دلش نمی خواهد که در ازای نوشیدن یک لیوان آب میوه از شدت لرزش و سر و صدای آبمیوه گیری اش سرسام بگیرد! البته باید این را بگوییم که برای آنکه میزان صدا و لرزش آبمیوه گیری تان را به حداقل برسانید می توانید آن را بر روی یک سطح صاف و بدون حرکت قرار دهید.

قدرت دستگاه آبمیوه گیری شما میتواند براساس استفاده شما متغییر باشد ،به طورکلی میتوان گفت که دستگاه های آبمیوه گیری از حداقل 600 وات شروع می شوند و در مدل های قوی تر نیز به 1500 وات می رسند .

یکی از مسائلی که در جنس بدنه دستگاه آبمیوه گیری شما نقش دارد وزن آن است،به طور کلی معمولا بدنه دستگاه های آبمیوه ساز را از جنس استیل و یا پلاستیک می سازند و گاهی تلفیق این دو برای بدنه آبمیوه گیری بهره گرفته می شود. در نهایت می توان گفت که این دو جنس از نظر استحکام تفاوت زیادی با هم ندارند.

تیغه های دستگاه آبمیوه گیری را از مواد مختلفی می سازند .از جمله این مواد میتوان به فولاد ،پلاستیک وتیتانیوم اشاره کرد.تیغه های پلاستیکی دارای مقاومت کمتری نسبت به تیغه های تیتانیومی و فولادی هستند اما در عوض ، مقاومت بیشتری در برابر زنگ زدن دارند.

هرقدر اندازه مخزن های تفاله و آبمیوه ی دستگاه های آبمیوه گیری بیشتر باشد ، مقدار بیشتر آبمیوه را می توانید در یک نوبت تهیه کنید. البته برخی از دستگاه های آبمیوه گیری فاقد مخزن آبمیوه هستند و شما برای جمع آوری آبمیوه باید یک ظرف را در زیر لوله خروجی آن ها قرار دهید.

توان مصرفی یا همان قدرت موتور اصلی ترین ویژگی مشخص کننده میزان مصرف برق دستگاه است. همچنین میزان و نوع استفاده نیز در تعیین میزان مصرف برق دستگاه موثر است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر ، به برچسب مصرف انرژی دستگاه مراجعه کنید. البته در نظر داشته باشید که مصرف برق درج شده بر روی برچسب مصرف انرژی ، درشرایطی خاص اندازه گیری شده است و مصرف واقعی به موارد گفته شده بستگی دارد.

صدای تولیدی در دستگاه های آبمیوه گیری ،همیشه معضل خانم های خانه دار به حساب آمده است .

این صدا با سرعت چرخش دستگاه و همچنین توان دستگاه رابطه مستقیمی دارد.البته شرکت های سازنده این دستگاه ها درصدد هستند تا صدای آبمیوه گیری ها را تا حدی مطلوب کاهش دهند.

منظور از دهانه آبمیوه گیری همان قسمتی است که با قرار دادن میوه در آن ،دستگاه اقدام به گرفتن آبمیوه می کند. هرچه اندازه این دهانه بزرگتر باشد ، کار شما در گرفتن آب میوه های دارای اندازه های مختلف راحت تر است. مثلا برای گرفتن آب میوه های بزرگ، نیازی نیست آن ها را تا اندازه های کوچک قطعه قطعه کنید.

باز وبسته شدن قطعات آبمیوه گیری موجب میشود تا شستشوی آنهاآسان باشد. سهولت در شستشوونظافت سبب افزایش طول عمر دستگاه وهمچنین ،افزایش راندمان آن می شود.

از قابلیت های تعبیه شده در آبمیوه گیری های تک کاره و چند کاره امروزی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

نکات مهم در خرید، نگهداری و استفاده از دستگاه آبمیوه گیر:

دستگاه آب میوه گیری با فرچه های کوچک قابل تمیز کردن و نظافت است تاهم بهداشت آن رعایت شود و هم قطعات آن پوسیده نشود .

قبل از خرید حتما خصوصیات دستگاه آب میوه گیری را از فروشنده و افراد مطلع جویا شوید ،احتمال دارد بعضی از ویژگی های دستگاه برای شما مفید نباشد یا برعکس شما ویژگی خاصی مد نظرتان باشد که در این دستگاه تعبیه نشده است.

هنگام کار برروی دستگاه آن را برروی یک سطح صاف و تراز شده قرار دهید  تا آب میوه گیر دچار لرزش و ریزش محتویات نشود .

قبل از روشن کردن دستگاه اطمینان حاصل کنید که تمام قطعات در جای خود قرار گرفته باشند .

میوه‌های نرم مانند موز، هلو، زردآلو و گوجه‌فرنگی را در دستگاه نریزید زیرا تفاله آن‌ها جلوی منافذ صافی را می‌گیرد.

برای تمیزی دستگاه از آب سرد و بدون مواد شوینده استفاده کنید، میوه‌ها چرب نیستند و قطعات با آب به‌راحتی تمیز می‌شوند.

سعی کنید بعد از هر نیم ساعت استفاده از دستگاه فیلتر آن را تمیز کنید .

به منظور جلوگیری از تغییر رنگ داخل آب میوه گیری که معمولا از جنس پلاستیک است  هرچند وقت یکبار  با محلول آب و مواد سفید کننده کم بشویید تاکاملا سفید شود.

برندهای متنوع و بسیاری در زمینه لوازم خانگی شهرت زیادی دارند و شاید بتوان گفت منطقی است که هر کدام از آنها در تولید برخی از لوازم منزل نسبت به سایرین قوی تر بوده و رضایت بیشتری را از مشتریان خود جلب کرده اند. در رابطه با بهترین برندهای آبمیوه گیری می توان به طور خلاصه به چند نمونه از برترین ها اشاره کرد:

از میان برندهای ایرانی نیز می توان به پارس خزر  اشاره کرد که در بسیاری از مدل های دستگاه آبمیوه گیری خود موفق عمل کرده است؛ اما در مقابل نباید نادیده گرفت که مصرف کنندگان بسیاری از توان کم بعضی از مدل ها ناراضایتی نشان داده اند.

پاناسونیک سازنده لوازم‌ خانگی برقی ریز و درشت است که در دنیا به‌ خوبی معروف شده است. معروفیت این کمپانی ریشه در کیفیت بالا و ویژگی های مهم کالا هایش دارد.

آبمیوه‌گیری مدل MJ_DJ31،کالایی با طراحی شیک از کمپانی پاناسونیک است، این محصول علاوه بر تجهیزات آبمیوه‌ گیری، شامل دو قابلیت دیگر نیز می شود که کارایی این دستگاه را افزایش داده است ،به این معنا که کار مخلوط‌ کن و آسیاب را نیز انجام می‌ دهد. جنس تیغه ها و بسکت این محصول پاناسونیک استیل ضد زنگ می باشد و کیفیت ساخت بالایی دارد که به‌ خوبی عصاره ی میوه را می گیرد، این دستگاه آبمیوه گیری روی دو سرعت قابل تنظیم شدن است که بوسیله یک پیچ می شود آن را ست کرد و آبگیری را راحت تر میکند.

از ویژگی های این آبمیو گیری میتوان به  شکل تیغه‌ ها با طراحی منحصر به فرد اشاره کرد که بازدهی دستگاه را بالاتر می برد.نظافت تیغه و فیلتر ها نیز آسان و قابل شستشو است.

در حین آبگیری دستگاه ، تفاله‌ ها به قسمت تفاله رفته و آبمیوه‌ ی تازه خانگی در خلاف جهت به پارچ ویژه آبمیوه می رود، لوله خروجی کالا و مخزن آبمیوه به شکلی تولید شده اند تا آبمیوه وارد ظرف شده و چکه ای رخ ندهد

جای گیری مخزن مخلوط‌ کن با ظرفیت بالا روی دستگاه، امکانات آن را بیشتر کرده و مواد غذایی را به درستی ریز و ترکیب می ‌کند. شاخصه ی دیگر این کالا آسیاب آن است که با نیروی تیغه ‌ها قادر است مواد زیادی مثل زعفران، همه نوع مغز آجیل و… را ریز نموده و به پودر تبدیل نماید.

برخورداری از پایه‌ های ضد لرزش از لغزیدن و تکان خوردن دستگاه موقع کار جلوگیری می کند.

شرکت بوش ،یکی از شرکت های بزرگ تولیدکننده انواع ابزار الات ساختمانی و صنعتی است که در سال 1886 در اشتوتگرات  آلمان تاسیس شد.روبرت بوش بیانگذار معروف این برند بوده است ،به همین دلیل این شرکت به احترام این فرد ،کالاهای خود را با برند Boschبه بازار جهانی معرفی کرده است .

شرکت بوش امروزه به بزرگترین تامین کننده قطعات و لوازم خودکار در جهان تبدیل شده است. دفتر مرکزی برند معروف بوش در شهر گرولینگن آلمان قرار دارد. شاید برای شما جالب باشد که در سال های اولیه تاسیس شرکت توسط رابرت بوش، کل شرکت دارای 15 نفر کارکمند بود که بعد یک سال کل بودجه رابرت بوش به پایان رسید. بعد از این ماجرا در سال 1891 رابرت بوش می خواست از مادر خود یا بانک پول قرض بگیرد و یا اینکه وامی را به خود اختصاص دهد اما مشکلات زیاد موجود باعث شد تا شرکت در سال 1892 تا مرز ورشکستگی پیش برود. صبر و استقامت این بنیان گذار بالاخره جوب داد و مزد کاهای که کرده بود را گرفت. به طوری که در سال 2010، شرکت بوش فروشی معادل 47.5 میلیارد دلار را به ثبت رساند که با رشد حداقل 27 درصدی توانست بهترین و بزرگترین رشد مربوط به یک سال را در دوره 125 ساله تاریخ شرکت را بشکند. شرکت بوش علاوه بر این نوع از محصولات، تولیدات لوازم خانگی خود را نیز افزایش داده چراکه به قدری دارای کیفیت برتری هستند که فروش آنها سال به سال افزایش پیدا می کند.

آبمیوه گیری Bosch مدل  MES3500 ، یکی از محصولات باکیفیت و کارآمد می باشد که شامل دو ظرف آبمیوه و تفاله است که هر یک به صورت جداگانه از دستگاه در کنار آن جای گرفته است. امکان جدا شدن ظرف ها هم نظافت را راحت کرده و هم ظرفیت زیادی را در اختیار خریدار قرار می دهد. جنس تیغه اصلی این آبمیوه گیری استیل می باشد که در مقابل آب و زنگ زدگی مقاوم است و دهانه ورودی میوه دستگاه نیز از سایز کافی بهرمند است. در ضمن هم فیلتر دستگاه و هم سایر لوازم جانبی از جمله پارچ درجه بندی شده شفاف و مخزن تفاله را به راحتی می توان شست. آبمیوه گیری مدل MES3500  محصول بوش کالایی تک کاره به شمار می آید و قابلیت کار کردن در ۲ سرعت را دارد. پایه های این دستگاه به گونه ای طراحی شده اند که مانع لرزش و جابجایی آن هنگام فعالیت می شود. طراحی این محصول به صورتی است که چکه ‌ای از دستگاه شکل نمی ‌گیرد و محل کار را کثیف نخواهد کرد. مخزن آبمیوه ۳ تا ۴ لیوان کوچک آبمیوه در خود ذخیره می کند. کمپانی بوش سازنده و ارائه دهنده کالا های درجه یک در بازار لوازم خانگی برقی در سراسر دنیا می باشد که خریداران و هواداران بسیاری دارد.