۰

استفاده بی رویه از خودروهای شخصی، مصرف سوخت های فسیلی به عنوان منبع انرژی، ضعف سیستم حمل و نقل عمومی و پدیده طبیعی وارونگی دما از متهمان اصلی آلودگی هوا در روزهای پاییزی و زمستانی است. اما برخلاف آنچه به نظر می رسد اثرات و پیامدهای آلودگی هوا تنها محدود به این روزها و تنها محدود به انسان نمی شود.
علاوه بر انسان ها زندگی بسیاری از دیگر موجودات زنده از جمله گیاهان نیز در معرض خطر است و اثرات ناشی از آلودگی هوامی تواند ساختمان ها و سازه های فلزی را نیز با خطراتی جدی مواجه کند.

دستگاه تصفیه هوا دستگاهی است که با استفاده از فیلترهای مختلف، آلاینده‌های موجود در هوا را از بین می‌برد و هوای محیط را تمیز می‌کند.

امروزه با توجه به انواع آلودگی ها در هوای شهر های بزرگ ،استفاده از دستگاه تصفیه هوا در همه منازل و ادارات یکی از ضروری‌ترین ملزومات زندگی شهری شده و علاوه بر آن به تاکید توصیه می‌کنیم که استفاده از دستگاه تصفیه هوا همراه با نصب و استفاده از پنجره‌های دوجداره و UPVC که از ورود دوده و ذرات معلق هوای شهرهای آلوده به داخل جلوگیری می‌کند، انجام شود.

همچنین بر اساس تحقیقات یاد شده، متاسفانه تاثیر آلودگی هوا در افراد سالخورده و دارای زمینه‌های بیماری بسیار جدی‌تر بوده و حتی با یک ساعت حضور آنها در هوای آلوده شهرهای بزرگ این تاثیرات منفی در تپش قلب، فشار خون و تنفس قابل مشاهده است.

برای مشاهده دستگاه تصفیه هوا اینجا کلیک کنید.

در این مقاله سعی شده است تا به سوالات زیر پاسخ داده شود :

تصفیه هوا چیست؟

دستگاه تصفیه هوا وسیله ای است که آلودگی هوارا حذف میکند ،این وسایل عموما به عنوان دستگاهی سودمند برای افراد مبتلا به آلرژی و آسم، همچنین از بین بردن دود سیگار به بازار عرضه شده‌است. انواع تجاری دستگاه تصفیه هوا به صورت کوچک و مستقل یا در ابعاد بزرگتر که در دستگاه‌های تهویه مطبوع  در صنایع پزشکی، صنعتی و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دستگاه تصفیه هوای خانگی همچنین علاوه بر جذب و از بین بردن ذرات معلق و آلودگی هوا مانند باکتری‌ها، قارچ‌ها، ویروس‌ها و گرده گیاهان با از بین بردن بوهای نامطبوع و بوی سیگار در محیط‌های بسته در تصفیه هوا کاملا مؤثر بوده و هوای پاک، سالم و مفرّح را به مصرف‌کنندگان عرضه می‌کند.

ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه هوا در منزل

اهمیت هوای پاکیزه و سالم بر هیچکس پوشیده نیست. اما اگر شما هم به دنبال دلایل  واضح تری برای استفاده  از دستگاه تصفیه هوا هستید ،این 5 دلیل را مطالعه کنید:

آیا ماده ای مهم تر و حیاتی تر از هوا در زندگی ما وجود دارد؟ انسان روزانه حدود ۲۲۰۰۰ بار ریه های خود را از هوا پر و خالی می کند. بدون هوا حتی چند لحظه هم نمی توان زنده بود. این در حالی است که تحقیقات نشان می دهد ۵۰ درصد از بیماری ها به نوعی با کیفیت هوای داخل خانه ها و محیط های سربسته مرتبط هستند. دستگاه های تصفیه هوای خانگی ، راه حل دنیای مدرن برای ارتقای سطح سلامتی شما و فرزندانتان هستند.

دستگاه تصفیه هوا چگونه کار میکند ؟

دستگاه تصفیه هوای خانگی از فیلتر هایی تشکیل شده است که آلاینده های هوا را جدا کرده و از این طریق سبب پاکسازی هوای داخل منزل می شود.دستگاه تصفیه هوا به وسیله فن ،هوای داخل منزل را چند بار از فیلتر های خود عبور داده و در این فرایند آلاینده ها جذب فیلتر ها می شود .فلتر هایی که در این دستگاه استفاده می شود معمولا از نوع فیلتر های هپا و فیلتر های کربن هستند .فیلترهای کربن فعال خاصیت جذب بالایی دارند وتمام آلاینده های شیمیایی هوا را از جمله دود،مواد شیمیایی ،باکتری ها و میکروب  ها را به خود جذب میکند .

از فیلتر هپا برای از بین بردن ذرات معلق موجود در هوا مانند گرد و غبار که اندازه ی بزرگتری دارند استفاده می شود .این فیلتر از جنس الیاف بوده و شبکه های ریزی دارند . دستگاه تصفیه هوای خانگی در مدل های مختلفی ساخته شده و در بازار وجود دارد .برخی از این مدل ها قادرند اشعه ماورابنفش  موجود در هوارا از بین ببرند و برخی دیگر نیز باتولید یون های منفی هوا را یونیزه می کنند .در این فرایند ذرات گرد و غبار موجود در هوا یااین یون ها واکنش  نشان داده و جذب آنها می شود ،در نتیجه وزن آنها زیاد تر شده و به زمین می افتند .

کشش الکترونیکی تکنولوژی دیگری است که در دستگاه تصفیه کننده هوا برای تکه تکه کردن ذرات استفاده می شود.سه نوع دستگاه تفصیه هوا با استفاده از کشش الکتریکی کار می کنند. پاک کننده های رسوب الکترواستاتیک، فیلتر های الکترونیک و ژنراتور های یون منفی.

پاک کننده های رسوب الکترواستاتیک و یا تصفیه کننده های هوای الکترونیکی ذرات هوا به به وسیله فن های موجود در دستگاه تفصیه می کند. این دستگاه مناسب افرادی است که نگران هزینه های اضافی برای تعویض فیلتر هپا هستند.

فیلترهای الکترونیکی از الیاف مصنوعی برای فرآیند تصفیه استفاده می کنند. این الیاف باعث جذب ذرات هوا می شوند. فیلترها در انواع ساده، پلاستیکی، یکبار مصرف و قابل استفاده مجدد می باشند.

تکنولوژی دیگر ژنراتورهای یون منفی است. این دستگاه یون منفی را آزاد می کند و این یون ذراتی که دارای بار منفی هستند جذب می کند.

دستگاه تصفیه هوا مناسب افرادی است که مبتلا به بیماری آسم و یا آلرژی هستند، که کیفیت هوای محیط اطراف را برای آنها بالا می برد. دستگاه های تصفیه هوا بر اساس اندازه  و نوع خود هر یک مناسب فضا و متراژ معینی هستند.

 

به طور کلی فناوری های مورد استفاده در دستگاه تصفیه هوا به دو دسته تقسیم می شوند :

در این سیستم ها برای جذب ذرات معلق هوا از  فیلتر های الیافی  و برای جذب گاز های شیمیایی از مواد جاذب نظیر کربن اکتیو استفاده می شود . بدین ترتیب  این اطمینان وجود دارد که هیچ عنصر جدیدی در خروجی این سیستم ها به هوا اضافه نمی شود و به همین جهت آرامش خاطر در عملکرد آنها وجود دارد .تنها ایراد آن لزوم تعویض دوره ای فیلتر ها است .

در گروه دوم سعی شده است تا بااستفاده از تکنیک های متعددی نظیر یونیزاسیون هوا،لامپ UV و فیلتر های کاتالیستی ،بدون نیازبه جذب آلودگی در داخل دستگاه ،صرفا باتغییر ماهیت آلودگی ، از خطرات آن بر سلامتی انسان کاسته شود

دستگاه تصفیه هوا چه مزیتی دارد؟

عملکرد دستگاه تصفیه هوا خانگی صرفا به از بین بردن گرد و غبار محدود نمی شود، فضای داخل منزل همواره در معرض میکروب‌های مختلفی قرار دارد که این میکروب‌ها می‌توانند از چربی‌های حاصل از دود غذاها در آشپزخانه، مواد حساسیت‌زا در اثر وجود حیوانات خانگی، انواع قارچ‌ها و... به وجود بیایند. همچنین رطوبت حمام و هوای داخل سرویس بهداشتی می‌توانند منجر به رشد قارچ‌ها و میکروب‌هایی شوند که برای سلامتی انسان مضر است.

در محیط خانه علاوه‌بر آلاینده‌های موجود در هوا، پرز فرش، بوی غذا، پرهای ریز پرنده‌ی خانگی، بوی رنگ، دود سیگار و گرد و خاک نیز می‌توانند وجود داشته باشند که هر کدام از آن‌ها امکان بروز مشکلاتی مانند آسم و آلرژی و میگرن را افزایش می‌دهند.

آلودگی‌هایی که از بیرون در لباس‌ها و... و بدن ما جای گرفته‌اند و به داخل منزل انتقال داده می‌شوند نیز یکی دیگر مواردی هستند که فضای داخل منزل را آلوده می‌کنند. این موارد همگی می‌توانند آلرژی‌زا باشند و در برخی مواقع باعث بیماری‌های جدی شوند. پاکیزگی هوا برای کودکان و سالمندان بیشتر از افراد عادی اهمیت دارد؛ به همین دلیل در خانه‌هایی که این دسته از افراد حضور دارند استفاده از  دستگاه تصفیه هوا می‌تواند باعث بهبود تنفس شود. این امر خود باعث سلامت روانی، کاهش فشارها و استرس‌ها می‌شود و خوابی راحت را برای افراد به ارمغان می‌آورد.

همچنین برخی از دستگاه‌های الکترونیکی به دلیل ذرات معلق در هوا پس از مدتی دچار غبار گرفتگی می‌شوند و این غبار ممکن است به برخی از قطعات بسیار حساس آن‌ها آسیب برساند. همه‌ی ما بارها مشاهده کرده‌ایم که قطعات کامپیوتر، جاهایی مانند پشت مانیتور، پشت کیس همگی پر از گرد و خاک شده‌اند. این آلودگی‌ها پس از مدتی منجر به اختلال در عملکرد کامپیوتر و آسیب رسیدن به قطعاتی مانند تراشه‌های الکتریکی، خازن‌ها، ترانزیستورها و... می‌شوند. این اختلال گاه حتی می‌تواند باعث سوختن قطعاتی مانند هارد و مادربرد می‌شود. تصفیه هوای خانگی از طریق از بین بردن ذرات معلق موجود در هوا تمام این آلودگی‌ها را برطرف می‌کند و هزینه‌های نگهداری از وسایل را کاهش می‌دهد.

چه مواردی را باید قبل از خرید دستگاه تصفیه هوا بررسی کنیم ؟

تنوع زیاد محصولات موجود در بازار و تبلیغات گسترده در این زمینه که گاها با اطلاع رسانی های نادرست همراه است ، ممکن است انتخاب یک دستگاه تصفیه هوا مناسب رابرای خریداران کمی سخت کند اما با در نظر گرفتن نکات زیر می توان یک دستگاه با کیفیت انتخاب کنید:

اولین نکته ای که برای خرید دستگاه تصفیه هوا باید در نظر گرفت مقدار فضایی است که قصد دارید هوای آن را تصفیه کنید. این موضوع درواقع مهم‌ترین موردی است که باید مد نظر قرار گیرد. پیشنهاد می‌شود که ظرفیت فضای پوشش تصفیه‌ی هوایی که تهیه می‌کنید کمی بیشتر از اندازه‌ی اتاق مورد نظر شما باشد. در نظر داشته باشید که ظرفیت پوشش این دستگاه‌ها به مترمکعب محاسبه می‌شود. هنگام محاسبه‌ی فضای اتاق خود ارتفاع را نیز باید در نظر بگیرید. به‌طور مثال یک دستگاه تصفیه‌ی هوا که ظرفیت آن ۴۵۰ تا ۵۰۰ متر مکعب است، می‌تواند برای اتاقی با ۳۰۰ متر مکعب فضا و ۹ متر ارتفاع مناسب باشد.

الف) نرخ تحویل یا care

نرخ تحویل درواقع به شما می‌گوید چه مقدار هوای تصفیه‌شده از دستگاه خارج می‌شود و سرعت عملکرد دستگاه چقدر است. هرچه CADR بالاتر باشد ظرفیت تصفیه‌ی دستگاه نیز بالاتر است. براساس فضای اتاقی که قصد قرار دادن دستگاه تصفیه در آن را دارید می‌توانید دستگاهی با نرخ تحویل بالاتر برای آن فضا انتخاب کنید.

ب) تهویه در ساعت یا ACH

  تهویه در ساعت مشخص می‌کند که دستگاه تصفیه‌ در هر ساعت چند بار موفق به تصفیه‌ی کامل هوای اتاق می‌شود. باتوجه‌به بالا بودن آلودگی هوا در برخی شهرها، لازم است دستگاهی انتخاب شوند که دارای ACH چهار باشد؛ یعنی هر ۱۵ دقیقه یک بار هوای اتاق را کاملا تصفیه کند.

مقدار فضایی که یک دستگاه تصفیه هوا می تواند در یک ساعت پاکسازی کند در دستگاه های مختلف متفاوت است این مقدار در دستگاه های خیلی کوچک 30 متر مربع و در دستگاه های استاندارد و باکیفیت خانگی حدود 100متر مربع است . نکته بسیار مهم در این مورد این است که اگر دستگاهی حجم هوادهی بالایی دارد باید از یک فن مناسب نیز استفاده کرده باشد،درغیر این صورت ممکن است در دور فن های بالا، صدای بلندی داشته باشد.

فناوری مورد استفاده در یک دستگاه تصفیه‌ی هوا عامل بسیار مهمی در انتخاب و خرید آن به شمار می‌آید. اساسا فناوری مورد استفاده در این دستگاه‌ها به دو بخش کلی اکتیو (Active) و پسیو (Passive) تقسیم می‌شوند. شما به‌عنوان خریدار باید فرق بین این دو فناوری را بدانید:

فیلترهای الیافی مجبوب ترین فیلتر ها در دستگاه تصفیه هوا

فیلتر های الیافی، یکی از کارآمد ترین روش ها در مکانیزم تصفیه هوا به شمار می رود. در این روش بسیاری از ذرات آلاینده محیط از بین می روند و برخلاف بسیاری از روش های دیگر، گاز ازن به محیط اضافه نخواهد شد. از معروف ترین فیلتر های الیافی می توان به فیلتر های هپا اشاره کرد که فیلتری محبوب در میان دستگاه های تصفیه هوا خانگی است. روش نیاز به تعویض فیلتر خواهد داشت. در واقع هر فیلتر دارای ظرفیت معینی است و پس از تمام شدن ظرفیت، دیگر قادر به جذب ذرات آلاینده بیشتری نخواهد بود. بنابراین تعویض فیلتر برای تداوم عملکرد حداکثری دستگاه، کاملا ضروری است.

جاذب های شیمیایی،دافع بو وعناصر گازی

جاذب های شیمیایی از جمله کربن اکتیو برای جذب عناصر گازی و بو ها به کار می روند و به عنوانی مکملی برای فیلتر الیافی شناخته می شوند. جنس این فیلتر از چوب، زغال یا پوسته میوه هایی مانند نارگیل یا گردو است. علاوه بر آن در فیلتر های با کیفیت از ماده ای به نام زئولیت نیز استفاده می شود. این فیلتر ها علاوه بر تصفیه هوا در تصفیه آب، یازیافت طلا و تولیدات دارویی تیز به کار می روند. حداقل میزان قابل قبول جاذب به کار گرفته شده در یک دستگاه تصفیه هوا خانگی با کیفیت، یک کیلوگرم است و هرچه قدر این میزان بیشتر باشد، عملکرد دستگاه بهتر و فواصل زمانی تعویض فیلتر نیز بیشتر خواهد بود.

یون سازی در دستگاه تصفیه هوا

اساس عملکرد این روش مبتنی بر تولید یون و رهاسازی آن در هوا است تا بتواند ازآن طریق، ذرات معلق موجود در هوا را دارای بار الکتریکی کرده و به این وسیله این ذرات به یکدیگرو سطوح  چسبیده و بدین ترتیب آنها را از هوا جدا میکند .استفاده از این دستگاه در هوای بسته اتاق منجربه افزایش بیش از حد مجاز غلظت ازن خواهد شد که خود به عنوان یک آلاینده جدید به بافت ریه آسیب می رساند و باعث بروز مشکلاتی چون درد قفسه سینه ،سرفه و سوزش گلو می شود. یک دستگاه تصفیه هوای مناسب باید به حذف و کاهش آلاینده ها اقدام کند نه اینکه خود آلاینده های جدیدتری به هوا اضافه کند.

الکترواستاتیک و افت کیفیت دستگاه به مرور زمان

این مکانیزم از دوبخش تشکیل شده است . در مرحله اول ذرات معلق پس از عبور از میدان الکتریکی با ولتاژ بالا،دارای بار الکتریکی  میشوند و به اصطلاح یونیزه می گردند.در مرحله دوم ذرات یونیزه شده به صفحات فلزی با بار الکتریکی مخالف جذب شده و از جریان هوا خارج می گردند.

نکته مثبت در این نوع مکانیزم این است که در این روش نیازی به تعویض فیلتر وجود ندارد اما با کثیف شدن تدریجی صفحات فلزی، عملکرد دستگاه به تدریج با افت کیفیت همراه خواهد بود و زمان شست و شوی صفحات نیست به راحتی قابل تشخیص نیست.

لامپ UV در دستگاه تصفیه هوا

در این روش با تابش لامپ UV به سطح فیلتر و در اثر واکنش مولکول های گازی آلاینده در هوا، تخریب مولکولی و تبدیل آن ها به ذرات بی خطر صورت می گیرد. این روش نیز به تعویض فیلتر نیازی نخواهد داشت اما با استریل کردن محیط، سیستم ایمنی بدن با کاهش توانایی در واکنش به بیماری ها رو به رو می شود. این سیستم ها برای مراکز درمانی و بهداشتی که با خطر عفونت مواجه هستند استفاده می گردد و در محیط های بسته ای مانند خانه یا دفتر کار، نه تنها مفید نیست که سد راهی برای عملکرد درست سیستم دفاعی بدن محسوب می شود. علاوه بر آن طول عمر این لامپ­ها محدود است و باید در کمتر از یک سال، مجددا جایگزین گردد، در غیر این صورت لامپ UV با افت شدید میزان پرتودهی همراه خواهد بود و این امر منجر به افت شدید عملکرد دستگاه می­ گردد.

فیلترهای فتوکاتالیستی وعمر کوتاه لامپ آنها

یکی دیگر از فیلتر های تصفیه هوا ،نانو فتو کاتالیستی است.در این روش لامپ UVوظیفه فعال کردنش سطح آغشته به اکسیدهای تیتانیوم را برعهده دارد، تا با فعال شدنشان با آلاینده ­های هوا واکنش نشان دهند و منجر به تجزیه و شکست آن ها شوند و انتظار می ­رود تا با انجام این مراحل، این آلاینده ها به عواملی بی خطر تبدیل گردند. تبلیغات زیادی در مورد استفاده از این روش انجام می­شود و همواره ادعا می­ شود که این روش قادر به جذب آلاینده ­هایی است که سیستم ­های جاذب گازی توانایی جذبشان را ندارند. هرچند که با وجود این ادعاها، درمورد عملکرد این فرآنید شک و تردید هایی وجود دارد. شواهد زیادی حاکی از آن است که در این روش احتمال تبدیل مولکول­ های بی خطر موجود در هوا به عوامل خطرزا در پی واکنش ­هایی که در جهت تصفیه هوا صورت می­پذیرد، زیاد است. علاوه بر آن نکته ای که باید به آن توجه نمود، عمر کوتاه لامپ UV به کار رفته در این سیستم­ ها است. لامپ به کار رفته در این سیستم ­ها مادام العمر نیستند و پس از یک سال با افت شدید میزان پرتودهی، نیاز به تعویض خواهند داشت. در غیر این صورت، دستگاه با کاهش چشمگیر عملکرد همراه می­ شود.

در ادامه به بررسی کلی مزایا و معایب فناوری های موجود در دستگاه های تصفیه هوا می پردازیم:

مزایا:تاثیرگذارترین فناوری موجود با زدودن 99.97درصد از آلودگی ها ،مورد استفاده در محیط های پزشکی سراسر دنیا

معایب:نیازبه تعویض مداوم

مزایا:بی نیاز از تعویض فیلتر

معایب:تنها 30 درصد ز ذرات را پاکسازی میکند ،قادر به پاکسازی کامل هوای یک محیط بسته نیست.

مزایا:قابلیت از بین بردن بوهای شدید ،ضد باکتری و قارچ و ریزگردها

معایب :خطر آفرینی ،خطرناک برای استفاده در محیط های زندگی

از سایر فناوری های مورد استفاده در این دستگاه میتوان به کرین فعال و اشعه ی ماورا بنفش اشاره کرد.کربن فعال به دلیل فرایند هایی که روی آن انجام میشود ،دارای منافذ بسیار ریزی است و خاصیت جذب و میکروب زدایی بالایی دارد ،نقش کربن فعال، حذف بو و به دام انداختن ذرات شیمیایی معلق در هوا است. از سوی دیگر اشعه‌ی ماورای بنفش می‌تواند آلاینده‌هایی را که روی فیلترهای دستگاه تصفیه انباشه شده‌اند خنثی کند. میزان تأثیرگذاری اشعه بستگی به زمانی دارد که این آلاینده‌ها در معرض آن قرار می‌گیرند.

مهم ترین بخش یک دستگاه تصفیه هوا فیلتر های آن است ،نابراین، نوع و کیفیت فیلترهای به‌کاررفته در دستگاه نقش تعیین‌کننده‌ای در تأثیرگذاری آن خواهند داشت. فیلترها باید آلاینده‌هایی مانند پشم و پرز، غبار، دود، بو و سایر موارد مضر موجود در هوا را به خود جذب کنند. قبل از هرچیز دستگاه تصفیه باید دارای یک پیش‌فیلتر باشد تا ذرات نسبتا درشت مانند مو را در همان مرحله‌ی ورود هوا به دستگاه دفع کند. پس از آن فیلتر هپا (HEPA) از اهمیت بالایی برخوردار است.

تعویض فیلتر در این دستگاه‌ها هزینه‌های نسبتا سنگینی دارد. پس، از همان ابتدا دستگاهی انتخاب کنید که فیلترهای آن در بازه‌های زمانی طولانی‌تری نیاز به تعویض پیدا کنند. البته بازه‌ی زمانی مذکور ارتباط مستقیمی به میزان آلودگی هوای پیرامون شما خواهد داشت؛ اما معمولا ۴ تا ۵ ماه زمان مطلوبی است. باتوجه‌به این موضوع، برای افزایش عمر و عملکرد دستگاه لازم است فیلترهای آن هر از چندگاهی تعویض شود. پس نکته‌ای که باید مد نظر قرار دهید این است که دستگاه منتخب شما نشانگر تعویض فیلتر داشته باشد. این نشانگر زمان دقیق تعویض فیلتر را به شما اطلاع می‌دهد.

مراحل فیلتراسیون یک دستگاه تصفیه هوا مناسب چیست؟
به طورکلی یک دستگاه تصفیه هوا مناسب در مرحله اول فیلتراسیون خود ،از یک فیلتر اولیه برای جذب ذرات بزرگ تر مانند پرز و مو استفاده میکند . پس از این مرحله استفاده از فیلتر هپا مهم است . این فیلتر وظیفه جذب ذرات بسیار کوچک را بر عهده داشته و در مرحله آخر فرایند تصفیه هوا از یک فیلتر کربن استفاده شده که برای جذب ذرات گازی و بوها مناسب هستند .

حمل آسان دستگاه با وزن آن رابطه مستقیم دارد ،اما وزن سنگین و حمل سخت دستگاه به معنای قابلیت کم دستگاه نیست،همواره این نکته را در نظر داشته باشید که یک دستگاه کوچک نیز می‌تواند توانایی تصفیه‌ی بهینه‌ی یک اتاق بزرگ را داشته باشد؛ پس نباید فریب اندازه‌ی بزرگ دستگاه‌ها را بخورید. دستگاه‌های بزرگ تصفیه، هم از لحاظ وزن و هم هزینه سنگین هستند و فضای زیادی اشغال می‌کنند‌.

در خصوص مصرف برق و بهینه بودن و برچسب مصرف انرژی دستگاه لازم است دقت کافی را داشته باشید؛ چرا که یک دستگاه پرمصرف که شبانه‌روز کار کند، می‌تواند باعث شود در پایان ماه با مشاهده‌ی قبض برق بیماری‌های تنفسی را ترجیح دهید!

بهترین مکان برای قرار دادن دستگاه تصفیه هوا کجاست؟

بهترین مکان برای قرار گیری دستگاه تصفیه هوا محیطی است ک بیشترین ساعات شبانه روز را در آن حضور دارید .

معرفی برند های برتر در زمینه تولید دستگاه تصفیه هوا در ایران

برندهای پارس خزر ،الجی ،مدیا،،کنت و هانیول از جمله برند های تولیدکننده ی  دستگاه تصفیه هوا در ایران هستند .

پارس خزر یکی از برند های ایرانی است که در تولید کالاهای باکیفیت ایرانی تلاش دارد.دستگاه تصفیه هوای پارس خزر و سایا از سری محصولات لوازم خانگی پارس خزر است که مانند سایر محصولات فروشگاه دارای گارانتی 25 ماهه،خدمات پس از فروش پارس شید ،نماینده خدمات پس از فروش  محصولات پارس خزر در سراسر ایران با بیش از 450 مرکز خدمات می باشد.

شرکت پارس خزر در سال 1347 به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان لوازم خانگی تاسیس گردید. شرکت صنعتی پارس خزر ۴۱ گروه محصول در ۲۴۶ مدل با کیفیت مرغوب با دو برند پارس خزر و سایا را تولید و به بازارهای داخلی و خارجی ارسال می نماید. از محصولات پارس خزر می توان به ماشین لباسشویی، اتوبخار، پنکه، بخاری برقی، فن هیتر، هواکش، پلوپز، بخارپز، سرخ کن، توستر، ساندویچ ساز، کباب پز، مولتی کوکر، چرخگوشت، غذاساز، آسیاب، همزن، بلندر، خردکن، میوه خشک کن، مکمل غذاساز چرخگوشت، ترازو، آبمیوه گیری، چایساز، کتری برقی، تصفیه آب، جاروبرقی، چارو شارژی، بخارشو، جارو عصایی، دستگاه تصفیه هوا پارس خزر و... اشاره نمود.

ویژگی های دستگاه تصفیه هوا پارس خزر

دستگاه تصفیه هوای الجی

شرکت الجی در سال 1968اولین تهویه مطبوع کره ای خود را ساخت .البته از آن زمان تاکنون تصفیه های خود را بهبود داده است که میتوان به شکل ظاهری زیبا  و منحصر به فرد و هم چنین کم صدا بودن آن اشاره کرد .دستگاه تصفیه هوای الجی با داشتن فیلتر های قدرتمند باعث از بین رفتن بخش های زیادی از آلودگی های داخلی و یا خارجی اتاق می شوند. با جهت گیری های چرخشی و 360 درجه، علاوه بر زیبایی، باعث جذب بیشتر ذرات معلق و یا آلودگی های هوا می شود.

همچنین دارای نمایشگر هوشمند می باشد که می تواند میزان آلودگی هوای محیط و نوع آن را به دقت برای شما نمایش دهد. تصفیه هوای ال جی با داشتن قابلیت هایی همچون سیستم محافظت کودکان که مکان های پایین را تهویه می کند باعث شده این که کودکان آسیب کمتری از آلودگی هوا ببینند.

دستگاه تصفیه هوای سامسونگ

یکی از بهترین مارک تصفیه هوا در ایران است، و از ویژگی های خاصی برخوردار هستند که آنها را رقیبی سرسخت برای ال جی و دیگر شرکت های سازنده کرده است. ویژگی هایی که این تصفیه هوا ها را از تصفیه هوای ال جی متمایز می کند وجود سیستم دکتر ویروس که به از بین بردن ویروس های هوا با سرعت بالا و وسیع کمک می کند. از ویژگی های خوب این تصفیه ها می توان به انعطاف پذیری آن ها اشاره کرد که می توان آن ها را در هر مکان به سادگی نصب کرد و نگرانی اشغال مکان زیاد وجود نخواهد داشت.

طراحی زیبا و کاربردی آن به گونه ای است که برای باز کردن آن جهت تمیز کردن و یا تعویض فیلتر داخلی بسیار راحت صورت می گیرد. با توجه به طراحی هوشمندانه ی آن در هر مکان قابل نصب می باشد. علاوه بر لذت بردن از هوای مطبوع و تازه و بدون آلودگی از صرفه جویی در مصرف برق آن شگفت زده خواهید شد. 

دستگاه تصفیه هوای میدیا

شرکت میدیا فعالیت تولیدی تصفیه خود را در سال 1993 شروع کرد و از آن زمان روز به روز بر کیفیت خود افزوده است. تصفیه هوای میدیا از تمام ویژگی هایی که یک تصفیه خوب باید داشته باشد برخوردار است. این تصفیه هوا قادر به از بین بردن انواع گرد و خاک ها و آلودگی های مضر است، همچنین می توان قابلیت تایمر آن را یک امتیاز محسوب کرد.

این تصفیه های هوا دارای تایمر هایی هستند که شما می توانید به آسانی آن ها را تنظیم کرده و در زمان های مشخص به صورت اتوماتیک اقدام به تهویه و تصفیه هوا بکنید. یونیزه کرده هوا توسط این تصفیه هوا که یکی از بهترین مارک تصفیه هوا در ایران به شمار می روند، باعث شده 50%، گرد و غبار کمتری در هوا باشد و 95% باکتری های هوا را از بین برود. البته تولید یون منفی باعث از بین رفتن هیستامین های حساسیت زا نیز می شود.

دستگاه تصفیه هوای کنت

این شرکت همیشه سعی داشته که یکی از بهترین برند های تولیدکننده به خصوص در زمینه تصفیه هوا باشد ،بااینکه سابقه رقیبانی مانند سامسونگ را ندارد اما بدون تردید بااستفاده از بهترین تکنولوژی های روز دنیا توانسته محصولات کارآمد و بسیار زیبایی را به مردم عرضه کند که هیچ نقصی نسبت به رقیبان خود ندارد ،این امر باعث شده تا در دسته بهترین مارکهای موجود تولدی کننده تصفیه هوا در ایران جای بگیرد.

ویژگی های این تصفیه هوا بسیار زیاد اند، از جمله سیستم هپا یا به عبارتی سیستم حبس ذرات معلق و گرد و خاک آن اشاره کرد. با استفاده از این ویژگی می توان ذرات درشت را حبس و نابود کرد که این کار را در پروسه سه مرحله ای انجام می شود. استفاده آسان از پنل کاربری و کنترل ساده برای تنظیمات مختلف آن را به بهترین مارک تصفیه هوا در ایران تبدیل کرده است.

دستگاه تصفیه هوای هانیول

دستگاه تصفیه هوای هانیول با فراهم کردن محصولات مرغوب تصفیه هوا،توانسته خود را در دسته بهترین دستگاه های تصفیه هوا قرار دهد .تصفیه هوای هانیول دارای سیستم هپا بسیار قدرتمندی  می باشد ،که به آن اجازه می دهد حدود 99%از آلودگی ها و آلرژی های موجود در هوا را جذب و به فیلتر منتقل کند. از دیگر ویژگی بسیار مفید این تصفیه عمر طولانی فیلتر است، که تنها با خارج کردن آن می توانید آن را تمیز و دوباره ه تصفیه هوا وارد کنید و استفاده کنید. همچنین دارای صفحه نمایش لمسی می باشد که اجازه می دهد به راحتی هرچه تمام تر آن را کنترل کنید. تنظیماتی از قبیل سرعت فن، حالت خواب، حالت اتوماتیک و … را می توان از این صفحه نمایش انجام داد.

 

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.